Příběhy

Syrové a bio frčí, ukázal první rok firmy Black Kale

Renata Lichtenegerová

Syrové a bio frčí, ukázal první rok firmy Black Kale

Vyrábět nápoje, které mají trvanlivost maximálně tři dny, se může zdát jako riskantní podnikatelský plán. Opak je ale pravdou. Do Česka dorazila módní vlna takzvané „raw“ stravy, na níž se chtějí svést i dva mladí podnikatelé z Hněvošic na Opavsku. Jak se (ne)vaří úspěšné raw podnikání?

Cestovali po Kanadě a Bali, seznámili se tam s principy takzvané raw stravy a následně s ní rozjeli vlastní podnikání v Česku. Andrea Bitomská a Daniel Škubal z Hněvošic na Opavsku oslavili první rok existence vlastní společnosti Black Kale (v českém překladu „černá kapusta“), která vyrábí ovocné a zeleninové šťávy, rostlinná mléka a nejrůznější zákusky vyrobené za teploty maximálně 42 stupňů Celsia.

Věřili byste, že tenhle koláč je raw?

Za těch prvních dvanáct měsíců se firmičce, která je prý pro své zakladatele „srdcovou záležitostí“, podařilo šestinásobně zvýšit původní produkci. V současné době dodává šťávy z biosurovin i na Slovensko a chystá další expanzi. „Začínali jsme s nabídkou pěti šťáv a jednoho rostlinného mléka. Dnes nabízíme deset druhů koktejlů, tři rostlinná mléka, sedm druhů raw dortů. Do konce roku chceme sortiment ještě rozšířit,“ přibližuje Andrea Bitomská.

Čerstvé je „in“

Podle Daniela Škubala firmě se startem značně pomohla módní vlna „raw“ stravy, která se v Česku rychle prosazuje. Jedná se podle něho o přirozený vývoj civilizace, stále více lidí začíná řešit kvalitu jídla a nápojů. Produkty Black Kale jsou tak alternativou k limonádám, které sice mají trvanlivost dva roky, ale jinak se jedná jen o přeslazené obarvené vody bez jakékoliv přidané hodnoty.

Zásadně bez éček

Oproti tomu raw strava obecně vyniká vysokým obsahem vitaminů, minerálů, aktivních enzymů a celkově kvalitních živin, z nichž by se mnohé při běžné telené úpravě vytratily. Šťávy Black Kale jsou tedy lisované za studena, přičemž se ingredience téměř nedostanou do kontaktu s kovem. Jelikož se filozofie podniku vylučuje s používáním jakýchkoliv konzervačních látek, mají tyto šťávy trvanlivost pouhé tři dny. Putují proto z většiny přímo ke konkrétním koncovým zákazníkům, jejich prodej už ale testují i první kamenné obchody (Magnus v Opavě, Bio Košíky v Ostravě).

Za studena připravené dortíky pak od Black Kale odebírá několik kaváren a restaurací (například My Raw Cafe v Praze). Produkty je také možné si objednat v e-shopu firmy. Ale pozor! Nic pro vyznavače chemických konzervantů a barviv, umělých sladidel a dalších moderních (a jedovatých) pochoutek!

Diskuze