Zprávy

Tak to nějaké živnostníky položí, no a co?Co ještě znělo Sněmovnou při posledním jednání o EET?

Kateřina Kotalová

Co ještě znělo Sněmovnou při posledním jednání o EET?

Včerejší, v pořadí již osmé, jednání Poslanecké sněmovny o elektronické evidenci tržeb sice v hlasování opět nevyústilo, ovšem poslancům a poslankyním se opět pěkně prášilo od pusy. Pokud se s něčím v projevu ministra financí dalo beze zbytku souhlasit, pak v tvrzení o jedné velké šaškárně. A kdo že nám to včera nejvíce šaškoval?

Jana Lorencová (ANO)

"No tak asi nějací podnikatelé skončí, s tím je potřeba počítat. Ale co je to za podnikatele? Podle mě ti, kteří daně nedovádějí. Kdy tady došlo k tomu, že se přenášely peníze v igelitkách, kdy se platilo bez jakékoliv evidence penězi, o kterých nikdo nevěděl, odkud pochází? To bylo za vašich vlád. Za ta léta přešlo do krve podnikatelů, že se daně neodvádí, jedni proto, aby přežili, jiní proto, že se to nabízelo."

Andrej Babiš (ANO)

(Poté, co poslankyně Gabriela Pecková, TOP 09, přednesla nelichotivé statistiky chorvatské ekonomiky) "Proč pomlouváte Chorvaty? Vy je nemáte rádi? Vždyť tam jezdíte na dovolenou… Já mám Chorvaty rád. Češi chodí nejraději na dovolenou do Chorvatska, tak vás žádám, abyste je nepomlouvali."

Vítězslav Jandák (ČSSD)

"Vy nás varujete před tím Babišem. Dobře. Prokrista, proč nejste trochu rafinovanější? Vy víte, že to dělá blbě, že se řítí do propasti, tak ho tam nechte spadnout a přijměte ten zákon. Nebo se zdržte, my ho přijmeme. A uvidíte, jak to dopadne při příštích volbách - určitě vyhrajete. .... Nechce ho tam spadnout, toho Babiše, a nebudete otravovat nás ani sebe." (Nyní je velmi pravděpodobné, že EET vejde do praxe až v listopadu, tedy po krajských volbách – pozn. red.)

Josef Hájek (ANO)

"Hluboce se mě dotkla slova pana Kalouska, který nazval občany se slovenskou národností, že jsou migranti. Moje tchyně byla občankou Československé republiky a je slovenské národnosti. Po roce 1992 se stala občankou České republiky a ona sem neemigrovala, ona je stále, podle mě, pořád příslušnicí naší krásné vlasti, dneska už rozdělené, a neemigrovala sem, ona tady pořád byla, je a doufám, tady ještě dlouho bude."

Jan Volný (ANO)

(V reakci na výtku M. Kalouska k chybným propočtům ve studii k EET) Miroslav Kalousek se chytá devadesáti milionů. Nejsou to malé peníze, ale v podstatě legislativně nejde, aby už Ministerstvo financí dělalo seriózní výpočty, seriózní studie, které jsou opřeny o seriózní cenové nabídky firem, které to jednou budou realizovat. A to přece nemůžou dělat. Oni musí vycházet z nějakých studií."

Miroslav Kalousek (TOP 09)

"Odpusťte, pane poslanče Volný, vám opravdu 82 mil. provozních nákladů ročně, to znamená skoro miliarda za deset let, připadá málo? Vám opravdu připadá jako nepodstatný detail, že na Ministerstvu financí neumějí sčítat? Zkuste si představit, že jste ředitel Babišovy firmy a něco takového mu předložíte a řeknete: Babiši, ty se ale chytáš každé hnidy, tys mi tam našel 82 mil. rozdílu a že neumím sčítat. To ti přece nemůže vadit. Myslíte si, že byste přežil takovou argumentaci? Já jsem hluboce přesvědčen, že nikoliv."

Vojtěch Filip (KSČM)

"Pane předsedající, paní a pánové, kdybych nebyl ateista, tak bych řekl - Bože, jak hluboko jsme klesli."

František Vácha (TOP 09)

"Jestli tady někdo někoho urážel, tak to byl váš předseda. Pana kolegu Koníčka s buzerací. … Já pokračuji. Tady pan ministr na mě mumlá zezadu."

Michal Kučera (TOP 09)

"Takže tohle je ta hlavní věta, kterou si vzal z celé zprávy pan ministr Babiš, o ní neustále mluví, jak se tady neplatí daně, jak tady jsou ti zloději ze stran podnikatelů, zloději ze stran živnostníků, jak nejvíce tady kradou ty kadeřnice a fyzioterapeutky a dámy, co dělají nehty, to jsou největší zloději a největší škůdci naší ekonomiky, a to byla jediná informace, kterou jsme se tady dozvěděli od pana ministra Babiše."

Andrej Babiš (ANO)

(V reakci na poslance V. Koníčka, KSČM, o výši mzdy A. Babiše v Agrofertu - 200 milionů za deset měsíců). "A já vím asi, že vám bylo špatně, když jste viděl moji mzdu, ale to je váš problém. Tak ji neřešte!"


Diskuze