Zprávy

Dirigent Slováček i řezník Havlíček.Soukromníci odhalili soupisku živnostníků kandidujících do Senátu

Tisková zpráva

Soukromníci odhalili soupisku živnostníků kandidujících do Senátu

Všechny kraje a devět senátních obvodů. Tak vypadá základní přehled toho, kde všude bude Strana soukromníků České republiky usilovat o získání mandátu ke změně politického kurzu země.

„Nikdy od roku 1989 nebyla situace soukromníků, ale zároveň všech aktivních a pracovitých lidí, kteří se o sebe chtějí starat sami, tak špatná. To je pro nás impulz k maximální politické aktivitě,“ vysvětluje 1. místopředseda Soukromníků Rudolf Baránek.

V celkem osmi krajích se Soukromníci domluvili na koalici se Stranou svobodných občanů. Naposledy se tak stalo před několika dny v Libereckém kraji. „Ve zbývajících krajích naši lidé zvolili jinou variantu. V Jihočeském s podporou hnutí Ženy živnostnice 2014, v Plzeňském pak vzniklo uskupení čtyř stran. V Olomouckém, Moravskoslezském a v Kraji Vysočina budeme bojovat samostatně, i zde ale ještě zcela nevylučujeme možnost podpory jiných stran či uskupení,“ popisuje současný stav předseda Soukromníků Petr Bajer. Na kandidáty Soukromníků tak voliči narazí ve všech krajích.

Stejně důležité jsou pro Soukromníky i senátní volby. Pod jejich hlavičkou byl již do horní komory zvolen podnikatel a donátor Ivo Valenta. Nyní bude „v dresu“ Soukromníků obhajovat svůj post senátor a bývalý reprezentant v cyklistice Jozef Regec (Blansko), pod hlavičkou Soukromníků pak do toho jdou i bývalý pražský primátor Jan Koukal (Praha 11 a 15), hudebník Felix Antonín Slováček (Praha 10), předseda Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR Bedřich Danda (Praha 6), univerzitní profesor Ivo Barteček (Olomouc), řezník a živnostník Pavel Havlíček (Plzeň) a projektant a živnostník Petr Novotný (Pardubice).

V Kutné Hoře nominovala kandidáta do Senátu koalice Svobodní/Soukromníci/ODS. Jde o ekonoma Milana Vodičku. V Bruntále je kandidátem koalice ODS/Soukromníci Jiří Žák, podnikatel a senátor v letech 2004 až 2010. „Kromě toho v několika obvodech budeme podporovat kandidáty ODS Jiřího Obelfalzera, Veroniku Vrecionovou, Tomáše Jirsu a Miloše Vystrčila, a v Libereckém kraji kandidáta Strany svobodných občanů Davida Forbelského,“ doplnil výčet Rudolf Baránek s tím, že do boje o Senát nakonec nezasáhne Vendula Pizingerová. „Chce se naprosto soustředit na svou nadační činnost, role aktivní političky by jí to mohla komplikovat,“ dodal s tím, že i nadále zůstává sympatizantkou Soukromníků.

Diskuze