Zprávy

Už máte doma nové Živnostenské listy?

Redakce

Už máte doma nové Živnostenské listy?

​Letošní čtvrté číslo Živnostenských listů je právě na stáncích! Rozšířili jsme prodejní místa, nyní můžete magazín zakoupit ve vybraných prodejnách sítí DON PEALO a RELAY!

Uvnitř najdete povídání s herečkou a blogerkou Marií Doležalovou o tom, proč sekla s psaním a proč na svém blogu nevydělala ani korunu.

Za srdce vás zcela nepochybně vezme příběh konstruktéra kola Favorit, který v dílně legendárního bicyklu strávil celý svůj produktivní život. Když nám poskytl rozhovor, v němž zapáleně vyprávěl o tom, jak tisíce Favoritů sestavoval a co všechno zažil s naší cyklistickou reprezentací, nikoho by ani na chvíli nenapadlo, že si František Babický tyto řádky už nepřečte. Znovuzrození legendy, která právě nabírá druhý dech, se však dočkal, i když už v to možná ani nedoufal...

Nepřehlédněte ani rozhovor s Gentlemen Brothers, bratry Tomášem a Petrem Kuckovými, kteří před necelými dvěma lety otevřeli svůj první Barber Shop a od té doby se v jejich křeslech střídá jeden pán na holení za druhým, právě otevírají už pátou pobočku a ani v jednom z jejich pánských holičství se dveře netrhnou. Jak to dokázali?

Jak se ladí piana? Prozradili otec a syn Kocumovi, ladiči pian ze západních Čech, kteří už dávno zapomněli, co je to volné odpoledne. Zajímat by vás mohl také příběh výrobce uren Ladislava Hrušky, který se nijak netají tím, že ho urny zachránily před podnikatelskou smrtí.

Bavit by vás mohla návštěva v truhlářské dílně Miroslava a Zdeňka Kůsových v Kašperských Horách, jejichž rodina si předává řemeslo z otce na syna už stovku let. Prezidentova fotografka Hana Brožková prozradila, jaká je práce s Milošem Zemanem a co s tím, když někdo zkrátka není fotogenický. Její fotografie mají v archivech státníci napříč kontinenty. Některé obletěly svět, jiné zůstaly pečlivě schované. A my je máme...

Přinášíme také rozhovor s developerem Omarem Koleilatem třeba i o tom, proč rozhodně nemá v úmyslu stavět pro imigranty.

Podívali jsme se na to, jak se v tuzemsku podniká cizinům a proč jsou tady často úspěšnější než Češi. Podívali jsme se na alternativní pracovní úvazky, které mohou být mnohdy výhodnější, než jste si možná dodnes mysleli. K tomu vzpomínka na krasavici Tatru 603 a na "ostrého hocha" Lubomíra Soudka, který poslal ke dnu plzeňskou Škodovku.

Herečka Marie Doležalová skončila s psaním oblíbeného blogu. Proč?

Kolo Favorit zažívá renesanci....

...jeho konstruktér František Babický už se z ní bohužel těšit nemůže.

Gentlemen Brothers: Další páni na holení....

...v pánském holičství vsází na luxus, tradici a gentlemenství.

Ladiči pian Jan a Zdeněk Kocumovi....

...jediní široko daleko.

Ladislav Hruška vyrábí urny v dílně vedle rodinného domku v Arnolticích u Děčína...

Developer Omar Koleilat pro imigranty stavět nechce, ač sám původem z Libanonu. Proč?

Hana Brožková, fotografka prezidenta republiky...

...nejen toho našeho. Její jedinečné fotografie obletěly svět, ona zůstává nohama nazemi.

Zdeněk a Miroslav Kůsovi patří k nejuznávanějším truhlářům v kraji. V dílně, která pamatuje ještě Zdeňkova pradědečka, sice ještě sem tam nějakou tu kuchyni udělají, mnohem raději se ale pouští do restaurování starého nábytku.

Diskuze