Zprávy

Šikovní řemeslníci opouštějí Česko

Renata Lichtenegerová

Šikovní řemeslníci opouštějí Česko

Elektrikáři, pekaři nebo třeba truhláři by brzy mohli být v Česku „ohroženými druhy“ živnostníků. Stále více schopných tuzemských řemeslníků se totiž s nadějí na vyšší výdělky nechává zaměstnat za hranicemi.

Počet Čechů, kteří kvůli práci opustí republiku, každým rokem stoupá a nejsou mezi nimi jen mladí lékaři a další vysokoškolsky vzdělaní lidé, o kterých se teď média často zmiňují. Opustit českou kotlinu a zkusit štěstí jinde se rozhoduje stále více řemeslníků, kterých už je i tak na našem trhu jako šafránu. V okolních státech je silná poptávka zejména po elektrikářích, pekařích a truhlářích. To samé platí o řidičích, s jejichž nedostatkem se české firmy potýkají již několik let.

Několikanásobně vyšší platy

Zahraniční firmy lákají tuzemské pracovníky především na vidinu vyšších výdělků. „Zatímco například v Německu dosahovala v roce 2014 průměrná hodinová mzda 24,4 euro, v Česku to bylo jen 6,9 euro,“ konstatuje Olga Hyklová, majitelka a výkonná ředitelka společnosti AC JOBS. Kvůli odchodům pracovníků za lepším výdělkem podle ní v Česku v mnoha oborech vzniká problém s obsazováním některých pozic.

„Například jen řidičů vnitrostátní i mezinárodní kamionové dopravy chybí v Česku v tuto chvíli kolem deseti tisíc. Navzdory tomu, že zhruba 20 procent firem v loňském roce zvedlo řidičům platy, na jejich úbytek to výrazný vliv nemělo. Zahraniční firmy stále nabízejí lepší podmínky,“ popisuje Hyklová s tím, že podle odhadů odejde z Česka za lepším výdělkem přes sedm tisíc řidičů ročně. Největší počet z nich míří do Rakouska a Německa.

Postaráme se i o rodinu

Vedle platů jsou dalším velkým lákadlem k také benefity. Ty jsou totiž mnohdy pro zaměstnance jedním z hlavních kritérií, podle kterých si vybírají nejen to, v jaké společnosti, ale i v jaké zemi budou pracovat. „Firmy v západních zemích a v Americe jsou v oblasti poskytování benefitů před těmi českými hodně napřed. Běžným benefitem v USA je například hrazení zdravotního pojištění nejen zaměstnance, ale celé jeho rodiny. Standardem je také zdravotní péče o zaměstnance. Tento benefit už nabízí i řada firem v Česku, oproti západním zemím ale ve velmi omezené míře,“ konstatuje Hyklová.

Zatímco v roce 2006 pracovalo v zahraničí podle odhadů 54 tisíc Čechů, v roce 2014 už jich byl dvojnásobek. Každoročně počet Čechů, kteří míří za prací do jiné země, vzroste průměrně o 15 tisíc.

Diskuze