Zprávy

Už máte doma nové Živnostenské listy? Jděte si pro ně do nových trafik!

Redakce

Už máte doma nové Živnostenské listy? Jděte si pro ně do nových trafik!

​Letošní třetí číslo Živnostenských listů je právě na stáncích! Rozšířili jsme prodejní místa, nově můžete magazín zakoupit ve vybraných prodejnách sítí DON PEALO a RELAY!

Uvnitř najdete povídání s výrobcem loutek Pavlem Maškem o tom, jak se vyrábí tradiční české marionety, jak se dělá Spejbl s Hurvínkem, ale i dřevěný Jan Kraus. Co jeho známou loutkářskou dílnu před pár lety málem položilo na lopatky? A jak se mu podařilo vybalancovat hrozící pád?

Za srdce vás zcela nepochybně vezme příběh brašnáře Romana Tlustého, který ještě před třemi lety čelil exekuci a žil a pracoval ve sklepní místnosti, dnes jsou jeho brašny otázkou prestiže a zárukou kvality, za kterou neváháme dát desetitisíce korun. Nepřehlédněte ani rozhovor s pekařem Davidem Frydrychem o boji malých pekáren o přežití. Jak vznikají antistresové omalovánky? Prozradila jejich autorka, ilustrátorka Jolana Daňková. Zajímat by vás mohl také příběh farmáře Jana Millera, autora projektu Mléko z farmy, který z pár zděděných hektarů vybudoval velké hospodářství, do něhož zapřáhl celou rodinu.

Bavit vás rozhodně bude reportáž z kovárny Jiřího Zouhara, který na samotě, kde to vypadá, jako by se tam zastavil čas před dvěma sty lety, vyrábí mimo jiného historické kovové artefakty. Zastavili jsme se také ve skleníku zahradníka Vítka Janouše, který pěstuje takzvanou jedlou bižuterii, kterou dodává do špičkových restaurací v Praze. Ač odpůrce Bio, jeho bylinky od něj berou dokonce všechny české michelinské restaurace. Přinášíme také rozhovor s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou o tom, jaké to je kočírovat pět synů a zvířata doma i v úřadě. Jak mu do práce mluví Andrej Babiš a manželka?

Podívali jsme se na to, co všechno byste v důchodu mohli mít, pokud neuposlechnete "rady" ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové odkládat si na důchod mnohonásobně víc než dnes. Budete se divit. Udělali jsme pořádek ve značkách kvality, ve kterých se snad dneska už nikdo nemůže vyznat. A také poradíme, jak se domoci svých peněz, pokud vaše faktury váznou u neplatičů. Házet flintu do žita je totiž často ukvapené. K tomu pohled do historie na to, jak vzniklo a jak se vyrábělo slavné mazání Alpa a na to, jak si žije "ostrý hoch" Tomáš Pitr.

Kovář Jiří Zouhar....

...si vlastníma rukama postavil kovárnu na samotě u vesničky Bučovice na jižní Moravě. Jako by se tam zastavil čas.

Brašnář Roman Tlustý říká, že ještě před pár lety přemýšlel, jestli má zabít sebe, nebo exekutora...

...pak ale objevil Facebook a díky němu a pomoci přítele se vyšvihl mezi elitu!

Ilustrátorka Jolana Daňková se na mateřské nudila...

...a tak vznikly Antistresové omalovánky, které se staly hitem!

Loutkář Pavel Mašek zdědil řemeslo po svém otci...

...přestože si dnes za loutku nemůže říct tolik, co dřív, prosperuje. Patří totiž k nejlepším v Evropě!

Jan Miller zdědil políčko a pár krav...

... dnes má velké hospodářství a jeho projekt Mléko z farmy bezvadně funguje. Přestože vznikl z velké nouze.

Pekařství Davida Frydrycha patří k nejvyhledávanějším ve středních Čechách...

....a to přesto, že nepeče chleba. Prý se mu to nevyplatí. No chápete to?

Vítek Janouš se vrhl do zahradničení po hlavě, přestože s ním neměl skoro žádnou zkušenost...

...jeho bylinky si od něj dnes berou nejlepší restaurace v Česku, včetně těch mihelinských. On se prostě rozhodl, že bude nejlepší!

Diskuze