Podnikání

Vyšší spolehlivost a nižší provozní náklady se servery Lenovo

Komerční sdělení

Vyšší spolehlivost a nižší provozní náklady se servery Lenovo

Řada firem dnes prodlužuje životní cyklus svých serverů daleko za hranici pěti let. Argumentem má být fakt, že staré servery pořád slouží, tak kvůli čemu pořizovat nové. Jenže ani serverům se nevyhýbá zastarání. Sázka na novější, spolehlivý a kvalitně vybavený server přitom může usnadnit fungování firmy i snížit provozní náklady.

Servery neodmyslitelně patří do každé firemní infrastruktury. Bez nich se neobejde téměř žádný proces ve firmě, ať už jde o fungování síťových aplikací, webových stránek či podnikových databází. Staré servery však mohou mít s novějším softwarem problémy kvůli nedostatečnému výkonu. Navíc mají často vysoké nároky na chlazení i spotřebu energie, což v konečném důsledku přináší vyšší náklady na provoz. Nové servery pomáhají firmám tyto náklady snižovat. Pořízení nového serveru s sebou přináší i další pozitivum v podobě nižších druhotných výdajů, které by jinak firma měla v souvislosti s řešením poruch a provozních problémů.

Vzhledem ke své důležité roli zároveň nové servery musí být nejen výkonné a škálovatelné, aby mohly růst společně s firmou, ale především spolehlivé.

Svou spolehlivostí dlouhodobě vynikají servery Lenovo z řad ThinkServer a System x. Rodina serverů System x je dokonce již několik let v řadě hodnocena nezávislým průzkumem spolehlivosti serverů jako nejspolehlivější řada serverů na platformě x86 vůbec.[1] Podle tohoto průzkumu měly servery Lenovo za uplynulé tři roky nejnižší počet výpadků ze všech serverů fungujících na platformě x86 na trhu. Firmy oceňují nejen kvalitu a spolehlivost serverů samotných, ale i schopnost společnosti Lenovo navrhnout řešení vycházející vstříc různorodým požadavkům.

Přímým důsledkem větší komplexnosti i delší životnosti serverového hardwaru je také vyšší důležitost kvalitního servisu a snadné systémové správy. Lenovo ke svým serverům nabízí vlastní nástroje pro snadnější správu ThinkServer System Manager nebo ToolsCenter Suite, stejně jako balíčky pro plnohodnotnou spolupráci s nástroji od výrobců virtualizačních platforem Microsoft i VMware.

V nečekaných situacích či v případě poruchy nabízí Lenovo pro své servery základní tříletou záruku a podporu typu Next Business Day. U serverů řady ThinkServer i System x je možné záruku prodloužit až na dobu 5 let a rozšířit i prvky zákaznické podpory. Dojde-li k výpadku, přijde na řadu široká škála servisních služeb, které dokáží garantovat dostupnost dílů, dobu odezvy a opravy a tím zkrátit výpadek a jeho dopad na minimum.

Více informací o serverových řešeních Lenovo naleznete na stránkách www.thinkserver.cz.

[1] Podle průzkumu ITIC 2014–2015 Reliability Survey z května 2015

Diskuze