Podnikání

Rodinné firmy povolávají do vedení další generaci. Pro většinu z nich to znamená konec!

Renata Lichtenegerová

Rodinné firmy povolávají do vedení další generaci. Pro většinu z nich to znamená konec!

České rodinné firmy, z nichž mnohé vznikly počátkem 90. let minulého století, čeká první generační výměna. Tu ale většina z nich neustojí.

Rodinné podniky jsou základem světové ekonomiky. O Česku to však neplatí. Zatímco ve světě kontrolují rodinné firmy téměř 80 % HDP vytvořeného podnikatelskými subjekty, v tuzemsku mají vlivem řádění komunistů ve druhé polovině 20. století podíl sotva čtvrtinový. Tisíce rodinných podniků, které vznikly po revoluci, teď navíc česká první generační výměna, která většině z nich zlomí vaz. Podle údajů Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR totiž přežije nástup druhé generace pouze třetina rodinných podniků, nástup třetí generace dokonce jen desetina. Jaké jsou hlavní příčiny?

Když nikdo nechce pokračovat

Jednou z těch nejčastějších je jednoduše to, že si děti představují svůj život úplně jinak, než by si jejich rodiče přáli. Své o tom ví například sklář Karel Sobotka, který se zabývá výrobou foukaných figurek. „Předání řemesla bude problém. V tuhle chvíli není, kdo by pokračoval. Mám tři dcery, ani jedna se tím nezabývá. Jsou po mamince, tak šly študovat,“ říká Sobotka, který se obává, že v živnosti nikdo pokračovat nebude. Člověka mimo rodinu do učení vzít nechce. Snadno by se z něho totiž stal konkurent, který by stejně v žádné tradici nepokračoval.

Zkáza rodinného dědictví

Ani to, že děti chtějí v rodinné tradici pokračovat, ale ještě neznamená, že má firma vyhráno. Předání společnosti do rukou další generace není záležitostí na jedno odpoledne. Těžce poškozuje firmu ten, kdo se nestará o výchovu svého nástupce,“ prohlásil kdysi vzor podnikatelů Tomáš Baťa. Tohoto pochybení se však v Česku dopouští 7 z 10 majitelů firem. Ti, kteří své nástupce posledních několik let pečlivě nepřipravovali, teď spláčou nad výdělkem.

O tom, s čím vším se potýkají majitelé rodinných firem i jejich nástupci při generačních výměnách, čtěte v aktuálním čísle tištěných Živnostenských listů. K dostání je v každé dobré trafice.

Diskuze