Názory

Babišjunge? Rodiče rvou ministrovi financí s hracími pokladničkami ruce.

Kateřina Kotalová

Babišjunge? Rodiče rvou ministrovi financí s hracími pokladničkami ruce.

Průkopníkem v převýchově dětí byl sice jiný státník pár desítek let tomu nazad, nicméně současný ministr financí jako by se jeho základní myšlenkou inspiroval i v rámci prosazení elektronické evidence tržeb, jež je dětskému světu toliko vzdálená. Zkrátka, když vychovávat, tak odmala! I skoupil jedno hračkářství a vyzval sociálně slabší rodiče, aby si u něj o pokladničku poprosili. A ti prosí jako o život…

Na patnáct stovek dětských pokladniček se schopností vydávat účtenky už úřad Andreje Babiše rozesílá dychtivým rodičům. „Pokladničky mají úspěch. Děti ví, že účtenka je normální. Zatím zpracováváme 2 000 žádostí a jsme zahlceni. Kdo by chtěl další - uvidíme příští týden,“ napsal si v pondělí na sociální síť ministr. Uvidíme, jestli uvidíme. První pokladničky už mají své malé prodavače, ale Babišovo oblíbené hračkářství hlásí: „Pokladničky už nemáme!“ Zato rodičů, kteří by pro své ratolesti chtěli (pochopitelně v zájmu procesu jejich ekonomického vzdělávání) ministrovu kasu, přibývá.

Diskuze o pokladničkách zadarmo se rozhořela i na frekventované facebookové stránce Maminky. „Tak ta je opravdu moc hezká myslím kdyby to poslal všem po celé ČR a aniž by si o ni psali, tak se tu chlubí každá a myslím, že i bez keců povedl se mu splnit pár přání a moc hezký," píše jedna z diskutujících maminek. O plnění jednoho velkého přání tady jde rozhodně, tříletým dětem, jimž je pokladnička dle informací na obalu hračky určená, ale bezpochyby nepatří.

Jen tak dál, pane ministře

„Dobrý den, jestli budou ještě ty Vaše pokladničky, tak bych Vás také moc ráda o jednu pro dceru požádala. Viděla ji u Vás, jak si s ní hrajete v Parlamentu a prohlásila, že ji musí mít. Děkuji a přeji klidné Vánoce,“ píše maminka Petra M. na facebookovém profilu Andreje Babiše za dcerku, která zjevně před Pohádkami z mechu a kapradí dává přednost pohádkám z Poslanecké sněmovny. A jak se z diskuzí zdá, podobně uvědomělých dětí je plná republika.

S rostoucím počtem doručených pokladniček, pochopitelně rostou i díky rodičů. "Děkujeme za pokladničku, syn z ní má veeeelikou radost," píše mladá paní Elisabeth M. a přikládá fotku sotva ročního dítěte. "Fandím Vám, jen tak dál,“ píše maminka Monika H. A o tom to celé přece je, nebo?

Diskuze