Soutěže

Vánoční soutěž o knížky nakladatelství MOBA a DOMINO

Redakce

Vánoční soutěž o knížky nakladatelství MOBA a DOMINO

Volného času máte určitě jako šafráno. Práce sice neuteče, ale ani nepočká a navíc ty Vánoce na krku. Nadělte si proto pod stromeček trochu odpočinku a vyhrajte jeden z našich knižních tipů od nakladatelství MOBA a DOMINO.

Který z článků v našem e-magazínu www.zivnostenskelisty.cz vede v listopadovém žebříčku nejčtenějších?

Hraje se o tyto knihy:

  • Fejetony Marie Doležalové: KAFE A CIGÁRKO

Oblíbený blog Marie Doležalové, za který herečka získala cenu Magnesie Litery, má svou knižní podobu! Marie píše příběhy z hereckých šaten, a přestože se všichni aktéři popisovaných příhod poznávají, jsou pobaveni, nikoliv dotčeni. Je vtipná a inteligentní a píše tak dobře, že její články vyhledávají i lidé, kteří by za jiných okolností žádný blog ani historky z hereckého zákulisí nikdy nečetli. A hlavně umí shodit samu sebe a dělá to s takovým šarmem a grácií, že všechny její chyby a trapasy budou čtenáři milovat.

  • Encyklopedii Aleny Vondruškové: ČESKÝ LIDOVÝ A CÍRKEVNÍ ROK

Nová výpravná encyklopedie přináší přehled českých a moravských tradičních svátků. Některé se slaví dodnes, i když často v pozměněné či rozšířené podobě, jiné už žijí jen v našich vzpomínkách. Druhá část knihy přináší základní informace o Svaté rodině, apoštolech, evangelistech či plejádě andělů, o nichž naše převážně ateistická veřejnost má jen skromné znalosti. Encyklopedie je doprovázena stovkami fotografií (celkem 780), ilustrujícími minulý i současný stav zvyků a obyčejů.

  • Detektivku Jefferyho Deavera: ZAPADÁKOV

Kdo říkal, že vrah musí mít vždy na rukou krev? Úplně stačí, když umí mistrně manipulovat s lidskou psychikou… Ten podnik se jmenoval Zapadákov. Nikdy tam nikdo neřešil žádný problém ažvdo osudného večera, kdy při koncertu začínající kapely kdosi vykřikl: “Hoří!” Spousta návštěvníků byla zraněna, šest zemřelo. Nezabil je však oheň, ale panika. Vyšetřování případu se ujímá agentka Kathryn Danceová. Pachatel velmi dobře věděl, že v mezních situacích se z lidského strachu a pudu sebezáchovy stává zbraň.

  • Román podle skutečnosti Lucy Ferrissové: RODINNÁ ČEST

Áfija Sattárová je skromná, zbožná dívka ze severního Pákistánu. Chce vystudovat medicínu na americké univerzitě, pak se vrátit domů a stát se venkovskou lékařkou. Rodina Áfiju podporuje. Vše se ale změní ve chvíli, kdy se na internetu objeví fotka Áfiji, jak se drží za ruku s americkým chlapcem. V očích rodiny se dívka dopustila neodpustitelného prohřešku, který lze odčinit jen jediným způsobem. Vykonavatelem trestu smrti se má stát Áfijin bratr Šáhid. Dramatický příběh sourozenců Sattárových popisuje nevyhnutelný střet dvou kultur.

Pravidla soutěže

Účastníci soutěže zasílají své odpovědi (název titulku vytipovaného článku) zasílají do 17.12. 2015 do 24:00 a to prostřednictvím e-mailu na adresu redakce@zivnostenskelisty.cz. V případě, že mezi došlými odpověďmi nebudou čtyři správné, vítězí ti, kteří ve svých odpovědích označili články s nejvyšší čteností.

Jména výherců budou zveřejněna dne 21. 12. na internetových stránkách pořadatele a zároveň budou osloveni e-mailem.

Pokud některý z výherců neprojeví o výhru do 5 dnů od oznámení zájem, výhra automaticky připadá na soutěžícího, jehož odpověď přišla další v pořadí za vylosovaným výhercem.

Diskuze