Podnikání

Vyměňte starý firemní počítač za server s nižšími provozními náklady

Komerční sdělení

Vyměňte starý firemní počítač za server s nižšími provozními náklady

Řada firem využívá stolní počítače, neboli desktopy poněkud netradičním způsobem – v nonstop provozu. Ani ty nejlepší počítače ale nejsou tento na provoz konstrukčně připraveny, což s sebou přináší výpadky systému, poruchy a druhotné náklady. Zdánlivě levné řešení se tak po pár měsících stane finanční zátěží. Lenovo proto představilo servery, které jsou ideální pro nasazení v roli desktopů.

Nepřetržitě pracující stolní počítače je dnes možné najít například v roli pokladních systémů u čerpacích stanic, ve výrobních závodech s třísměnným provozem ale také v provozovnách živnostníků. Někdy dokonce stolní počítače slouží i tam, kde už od začátku měly být servery – například ve spojení s kamerovými nebo přístupovými systémy budov.

Menší podnikatelé a firmy si často nechtějí server pořídit z finančních důvodů. Server se jim zdá příliš drahý a proč investovat do něčeho, co podle svých slov nevyužijí a nepotřebují. Dříve se přeci desktopy používaly v řadě oborů zejména díky nižší pořizovací ceně a firmy bez problémů fungovaly.

Vzhledem ke svojí konstrukci v začnou běžné stolní počítače po pár tisících hodinách provozu vykazovat čím dál tím závažnější problémy. To, co začne nevinným zpomalením systému, obvykle končí přehříváním celého desktopu, nečekanými pády systému nebo úplnými výpadky provozu. Peníze, které majitel počítače ušetřil při nákupu, musí být nakonec tak jako tak investovány do vyšších provozních nákladů a oprav. Nemluvě o faktu, že životnost stolního počítače i jeho součástek je ve srovnání s těmi serverovými samozřejmě nižší.

Ceny serverů jsou dnes navíc v podstatě srovnatelné s desktopy. Pořizovací náklady se uživatelům navíc obratem vrátí v podobě nižší poruchovosti, výrazně větší dostupnosti pro vzdálenou správu, delší životnosti a snížených výdajů na technickou podporu. Moderní servery si navíc už dokáží poradit s řadou firemních softwarů a proto i poslední argument pro nasazení stolních počítačů do nonstop provozu dostává výrazné trhliny.

Z toho důvodu představilo Lenovo servery ideální pro nasazení v roli stolních počítačů. Menší samostatně stojící server Lenovo ThinkServer TS140 nebo jeho rackový protějšek RS140 lze použít místo levných desktopů, ThinkServer TS440 zase dokáže posloužit jako výkonná pracovní stanice. Výhodou těchto serverů je koncept upravený pro nonstop provoz, možnosti rozšíření záruky a osazení spolehlivějšími komponentami než jaké najdeme v klasických stolních počítačích.

Servery jsou také mnohem lépe škálovatelné a Lenovo zapracovalo i na snížení jejich hlučnosti, aby bylo možné je nasadit přímo do kancelářského prostoru. Například server TS140 se při svém provozu dostal na téměř neslyšitelných 26dB, takže rozhodně nenaruší klid pro práci.

Více informací o nabídce serverových řešení společnosti Lenovo naleznete na stránkách www.thinkserver.cz.

Diskuze