Názory

Pod retro obalem rozhodně nehledejte retro kvalitu!

Jiří Vítek

Pod retro obalem rozhodně nehledejte retro kvalitu!

Autoři akce výrobků v retro obalech se nás snaží nalákat na vzpomínky, kdy jsme na chatách nebo na výletech konzumovali vepřovky, horalky a bylo nám tak nějak krásně a bezstarostně. Jenže k retro-dokonalosti přece jenom trošku chybí. Vedle dlouhých front a prázdných regálů s toaletním papírem, pod oním retro obalem chybí to nejdůležitější, co od podobné akce očekáváme, tedy tehdejší kvalita výrobku.

Skoro všechno se dá nahrát nebo nakamuflovat, sexy svazačky salutující před prodejnou, netečné prodavačky, možná i smrad linoucí se obchodem z prasklých igelitových pytlíků mléka, ale dvě věci rozhodně nikdy nevrátíte. Tou první je vypěstovaný panický strach ze zelené uniformy příslušníka VB a autentická chuť socialistických potravin. Kdo z vás viděl film Good Bye, Lenin!, ten si jistě vzpomene, že tou nejkrásnější vzpomínkou "dederáků" na dobu minulou byly především sprähwaldské okurky.

Rozhodně nečekejte nějaké chuťové déjà vu při otevření konzervy lančmítu. Podle mluvčí společnosti Lidl, která láká na retro týdny, je důvodem to, že často není dohledatelná tehdejší receptura a především se potravinářský průmysl za tu dobu velmi změnil, ať už technologicky nebo změnou složení surovin.

Kdeže loňské sněhy jsou...

Příkladem budiž příběh legendárního Poličanu. Po uvedení na trh v roce 1977 se stal Poličan velmi oblíbeným, následně ale také nedostatkovým zbožím. Tehdejší československé státní normy určovaly, jaký podíl masa má být na salám použit. Měl obsahovat hovězí zadní, vepřovou kýtu a hřbetní sádlo. Doba zrání byla stanovena na celé čtyři týdny a to byl problém. Salám byl vyráběn výhradně z vybrané vepřové suroviny (ne sviňské), přírodního koření a přirozeným zracím procesem bez podpory zracích kultur a konzervantů. Salám byl na svoji dobu tak kvalitní, že se v prvních letech nedařilo úspěšně nasytit trh z důvodu právě dlouhého zrání. Nebyla konkurence, takže nebylo jednoduché prostě sáhnout po podobném trvanlivém salámu.

To samé platilo u tehdy nejlevnějšího salámu Gothaj, který v roce 1977 obsahoval 73 % masa a 1 éčko (vepřové maso 52 %, vepřové sádlo, hovězí maso 21 % a již zmíněný jediný konzervant E250). Dnes Gothaj obsahuje 44 % masa, 6 éček (vepřové maso 25 %, hovězí maso 19 %, konzervant: E250, stabilizátory: E451, E450, látka zvýrazňující chuť a vůni: E621, antioxidant:E316, barvivo: E120)

Retro obsah? Ale kdeže... Retro obal!

Jít do důsledku, jsou retro akce svým způsobem klamání spotřebitele a už by měly zakročit ČOI, ČZPI. Jenže ty se na velký řetězec s oddělením právníků netroufnou ani podívat a celé by to nakonec skončilo trapnou fraškou. Zato na malé vesnické hospody, tam dokáží dělat ramena i kvůli jednomu tradičnímu utopenci ve sklenici na pípě, nebo nápisu "Babičina dobrota" na zavařovačce.

Diskuze