Zprávy

Petr Fiala (ODS) o politice: Každá hloupost, kterou vymyslíme, stojí peníze

Redakce

Petr Fiala (ODS) o politice: Každá hloupost, kterou vymyslíme, stojí peníze

Každá hloupost něco stojí, v politice jako by rčení platilo dvojnásob! Předseda ODS Petr Fiala (51) si toho vědom je. V rámci inspirativní debaty Hospodářské komory Pelhřimov tak vyhodnotil současnou honbu vlády za přijetím kdejakého regulačního opatření.

„Stát se dostává do tlaku, aby reguloval a kontroloval a to stojí peníze. Každá hloupost, kterou vymyslíme, stojí peníze,“ řekl doslova na adresu zákonodárců. Jeho debata s podnikateli se stočila i k migrační krizi a krizi Evropské unie. Podle něj se díky prezidentovým krokům odkláníme od západních spojenců. „Část současné garnitury včetně Miloše Zemana nás vysouvá směrem od NATO a západních spojenců. My přitom nemáme nejmenší šanci realizovat bezpečnost sami. Politici, kteří chtějí jít západní cestou, například premiér, jsou slabí a nepřipravení. Odpovědnost vlády je slabá,“ neváhal vystřelit do vysokých pater.

Jednou z dalších hloupostí by podle něho byl vstup do eurozóny. „To opravdu nepovažuji za výhodné pro Českou republiku. Mimo jiné proto, že bychom se museli podílet na nákladech, stálo by nás to 350 milionů eur. Ke vstupu nemáme žádný důvod. Já nevěřím, že eurozóna může ve stávající podobě dál fungovat, protože společná měna nemůže být efektivní bez fungující mobility pracovní síly,“ dodal Fiala v debatě.

Okresní Hospodářská komora Pelhřimov připravila celou sérii inspirativních setkání podnikatelů s osobnostmi veřejného života. Živnostenské listy jsou jejich partnerem.

Další konání:

  • 8. 12. 2015 - host: opat Želivského kláštera Jaroslav Jáchym Šimek
  • konec ledna 2016 - host: Ing. Martinem Hyský, radním Kraje Vysočina pro regionální rozvoj


Diskuze