Soutěže

Kopýtka nahoru, vážení! SOUTĚŽ o knížky je tu!

Redakce

Kopýtka nahoru, vážení! SOUTĚŽ o knížky je tu!

Vyhrajte jeden z našich knižních tipů od nakladatelství MOBA a DOMINO.

Který z článků v našem e-magazínu www.zivnostenskelisty.cz vede v říjnovém žebříčku nejčtenějších?

Hraje se o tyto knihy:

  • severská krimi od Carla-Johana Vallgerna: Chlapec ve stínu

Je léto 1970. Ve stanici stockholmského metra vezme malého chlapce za ruku neznámá žena a od té doby ho už nikdo nespatří. Chlapec nenávratně zmizí. O mnoho let později zmizí i chlapcův bratr Joel Klingberg. Zoufalá manželka poprosí o pomoc Dannyho Katze, jazykového génia s pochybnou minulostí, s nímž Joel kdysi studoval na vojenské tlumočnické škole. Katz se jen velmi neochotně pustí do pátrání, ale brzy zjistí, že mocná rodina Klingbergových skrývá nejedno tajemství. A když se na něj pokusí kdosi hodit vraždu, stává se z Katzova hledání boj o přežití…

  • román od Nicole C. Kearové: Teď už tě vidím

Nicole bylo devatenáct let, když si vyslechla zdrcující diagnózu: má nevyléčitelnou oční chorobu, která ji do deseti let připraví o zrak. Nicole nemá v úmyslu poslechnout rady lékařů a připravit se na život v temnotě. Nikomu nic neřekne a dál žije tak, jako by žádná budoucnost neexistovala. Od lehkovážného bytí začne upouštět, teprve když se zamiluje a založí rodinu. Teď už nemůže předstírat, že se nic neděje, protože svět před jejíma očima je čím dál rozmlženější. Postupující nemoc ji nakonec přinutí vyjít s pravdou ven.

  • drama od Anthonyho Doerra: Jsou světla, která nevidíme

Slepá Marie-Laure prožívá s milujícím otcem spokojené dětství v Paříži. Němci obsazují Paříž a Marie s otcem jsou nuceni uprchnout, musejí opustit své dosavadní jistoty a vydat se za nejasnou vidinou bezpečného útočiště. Mariin otec s sebou nese nebezpečné tajemství. / V německé hornické kolonii vyrůstá sirotek Werner. Jeho přirozený talent a samozřejmost, s níž je schopen opravit každé rádio, nezůstanou nepovšimnuty. Zajistí mu místo na elitní vojenské akademii pro Hitlerjugend. Kniha získala letošní Pulitzerovu cenu.

  • spirituální od Miguela Ruize & Barbary Emrysové: Toltécké umění života a smrti

V roce 2002 prodělal don Miguel Ruiz těžký infarkt, po němž strávil devět týdnů v kómatu. Kniha Toltécké umění života a smrti je svědectvím o niterné pouti, již podnikl na pomezí života a smrti, a o duchovních objevech, k nimž na této cestě dospěl. Zatímco jeho tělo leží v bezvědomí, Ruiz sní o lidech, myšlenkách a událostech, které formovaly jeho osobnost a jeho nevšední přístup k životu a smrti. Toltécké umění života a smrti nechává čtenáře nahlédnout do mysli duchovního mistra a vykresluje jeho osobní vývoj. Kniha od autora Čtyř dohod vychází v češtině ve světové premiéře.

Pravidla soutěže

Účastníci soutěže zasílají své odpovědi (název titulku vytipovaného článku) zasílají do 13.11. 2015 do 24:00 a to prostřednictvím e-mailu na adresu redakce@zivnostenskelisty.cz. V případě, že mezi došlými odpověďmi nebudou čtyři správné, vítězí ti, kteří ve svých odpovědích označili články s nejvyšší čteností.

Jména výherců budou zveřejněna dne 16. 11. na internetových stránkách pořadatele a zároveň budou osloveni e-mailem.

Pokud některý z výherců neprojeví o výhru do 5 dnů od oznámení zájem, výhra automaticky připadá na soutěžícího, jehož odpověď přišla další v pořadí za vylosovaným výhercem.


Diskuze