Zprávy

Kleslová má nejspíš drápky i v dalších „nepřiznaných“ firmách. Jak se z toho vykroutila?

Redakce

Kleslová má nejspíš drápky i v dalších „nepřiznaných“ firmách. Jak se z toho vykroutila?

Starostka Prahy 10, Radmila Kleslová (52, ANO), si ještě nestihla spočítat všechny ztráty z nočního jednání pražských zastupitelů a přišla další ťafka. Kleslová přišla v pátek noci o svého hlavního spojence Michala Haška (39), díky kterému ovládala klub zastupitelů ANO a byla donucena rezignovat na posty v PRE a Pražské teplárenské. A teď ji ještě zástupce České pirátské strany Ivan Bartoš (35) poslal email, ve kterém ji vyzval, aby v rámci transparentní politiky hnutí ANO zveřejnila všechny městské firmy, ve kterých se angažuje a od kterých inkasuje peníze.

Existují totiž spekulace, že Kleslová sedí ve statutárních orgánech přibližně deseti společností s majetkovou účastí státu. Piráti upozorňují například na její poradenské služby pro ČEZ a v souvislosti s tím vyjadřují pochybnost o možných dalších firmách, které by mohly využívat její služby. „Vím, že transparentní politici ANO podávají majetková přiznání, a předpokládám, že v rámci možného střetu zájmů by i jejich příjmy, které plynou ze spolupráce s firmami s majetkovým podílem státu, měly být transparentní. Bylo by pro Vás problematické zveřejnit i další smlouvy na služby, které Vy osobně nebo Vaše firma poskytujete jiným společnostem z výše zmiňované skupiny, pokud nějaká taková činnost skutečně probíhá,“ píše Bartoš v ostrém dopise.

Kleslová by údajně měla stále pomáhat ve firmách Čepro, ČD, ale i Lesy ČR. Ona ale jakoukoliv spolupráci odmítá. „Moje Advokátní kancelář v současné době neposkytuje právní služby pro žádnou společnost s majetkovou účastí státu, či Hlavního města Prahy,“ vyjádřila se v přímé odpovědi.

Čas ukáže...

Ovšem nebylo by to poprvé, kdy členka hnutí ANO a blízká spolupracovnice Andreje Babiše popřela svoje profesní aktivity. Připomeňme případ Simony Hornochové, která nám ještě před měsícem spolu se svým šéfem vyvracela informace o svém plánovaném konci na pozici náměstkyně, aby o pár týdnů později šla přece jen s pravdou ven. Inu, čas ukáže…

Diskuze