Zprávy

Usvědčen ze lži! Babiš se přes skálopevné popírání loučí se svou náměstkyní Hornochovou!

Kateřina Kotalová

Usvědčen ze lži! Babiš se přes skálopevné popírání loučí se svou náměstkyní Hornochovou!

Když jsme v polovině září jako první informovali o plánovaném odchodu Babišovy náměstkyně Simony Hornochové ze svého úřadu, popřela to ona i její šéf. Přestože už v té době oba věděli, že informace Živnostenských listů se nezakládají na spekulaci, rozhodli se držet Plzákova motta: Zapírat, zapírat a zapírat!

Oba se odkazovali na služební zákon, který vyhazov vylučuje. "Není to pravda, nevím, co jsou Živnostenské listy za plátek," popíral informace ŽL ještě před měsícem Andrej Babiš. Jenomže není vyhazov jako vyhazov.

Simona Hornochová nejprve na dotaz ŽL nereagovala, až po vydání článku se nakonec vyjádřila, že spekulace o jejím odchodu se objevují každé tři měsíce a patří ke koloritu její práce na MF. Současně nám napsala, že ji k odchodu na základě služebního zákona nemůže ministr Babiš nutit a že se s ním "teď na ničem speciálním" nedohodla.

Jenomže lež má krátké nohy. Dnes Babišova pravá ruka ve věci elektronické evidence tržeb sama potvrdila, že v příštím roce jako náměstkyně ministra financí pokračovat nebude. Nepřihlásila se do výběrového řízení. "Nepřihlásila jsem se, v principu je to tak, že končím na pozici náměstkyně, a to na základě domluvy s panem Babišem," řekla Hospodářským novinám Hornochová s tím, že v úřadu setrvá pravděpodobně do konce prosince.

Celý článek čtěte ZDE.

-kli-, -kot-

Diskuze