Názory

Desetimilionová sázka Kalouska s Babišem. Kde pánové vezmou na prohru?

Kateřina Kotalová

Desetimilionová sázka Kalouska s Babišem. Kde pánové vezmou na prohru?

Zatímco my se v práci vsázíme o flašku, o to, kdo komu bude nosit svačinu, kdo půjde na tiskovku, někdy taky o stovku, a když už je to jó hec, padne tisícovka. Tak to pánové Kalousek s Babišem jsou jiná liga. Ti se dnes ve Sněmovně vsadili o rovných deset milionů! To nám ten hazard na půdě Parlamentu pěkně kvete. Kdepak na to ti dva asi vezmou?

Andrej Babiš s majetkem odhadovaným na 64 miliard může být v klidu, neboť případnou ztrátu deseti míčů na svém účtu pravděpodobně ani nepostřehne, ovšem kde na tuhle srandu vezme Miroslav Kalousek?

Bez klobouku, bos

Vzhledem k tomu, že se před necelými čtyřmi lety v tichosti rozvedl, aby na svoji exmanželku Radku záhy přepsal velkou část svého majetku (to rozvádějící se muži obvykle dělávají, nebo ne?), zbytek napsal na děti a papírově se z něj stal prakticky bezdomovec, toho (oficiálně) moc prodat nemůže. A kdyby po rozvodu sakra hodně šetřil, z gáže ministra financí, odhadovaného na 127 tisíc měsíčně, a z poslaneckého platu nějakých sedmapadesáti tisíc hrubého měsíčně by si nemohl vydělat víc než na třetinu sázky. Protože ale už v minulosti prokázal, že dokáže jako králíky z klobouku tasit miliony z kapsy (o tom, že bez pomoci banky investoval přes pět milionů do rodinného domu a za další svůj necelý milion koupil třípokojový byt v Praze, píše i internetová encyklopedie Wikipedia), možná ještě překvapí.

Kdo je tady pro hazard?

Pánové se o deset milionů korun vsadili dnes ve Sněmovně při jednání o státním rozpočtu poté, co ministr financí Kalouska osočil z toho, že měl být vyšetřován kvůli podpisu povolení internetového sázení, načež místopředseda TOP09 reagoval slovy: „Nikdy jsem nebyl vyšetřován v rámci hazardu. Je to sprostý pomlouvač a lhář. Nemůžu se s ním vsadit o čest, protože žádnou nemá. Nabízím mu sázku o deset miliónů.” Andrej Babiš případně prohrané peníze slíbil dát na dobrou věc. "Miroslav Kalousek sází 10M korun ze svého platu poslance. Až to přinese v igelitce, věnuji je matkám samoživitelkám," napsal si Babiš na Twitteru. To ostatně nakonec zřejmě bude muset udělat tak jako tak, prostě proto, aby nebyl za skrblíka.

Diskuze