Názory

Valenta staví proti Babišovi svoji stranu, mobilizuje soukromníky a šetřit nebude

Jiří Vítek

 Valenta staví proti Babišovi svoji stranu, mobilizuje soukromníky a šetřit nebude

Boj proti elektronické evidenci tržeb, státním byrokratům a zastavení likvidace malých živnostníků. S tímto programem jde do voleb Strana soukromníků ČR. S novým logem a především s miliardářem Ivo Valentou v zádech.

Kde jsou ty časy skromných tiskových konferencí, okopírovaných letáků malé neznámé mimoparlamentní strany? Dnes s novým faceliftem strany a honosným rautem vstoupila Strana soukromníků do první ligy politického marketingu. O pořádání tiskové konference v nádherném Kaiserštejnském paláci, symbolicky naproti Poslanecké sněmovně, se může zdát i kdejaké současné vládní straně. Tisková konference se nesla v bojovém duchu, kde především předseda Petr Bajer ukazoval výhružným prstem směrem k socialistické vládě a Andreji Babišovi. Jestli to bude stačit k volebnímu ůspěchu, to poznáme přesně za rok, ale již za několik dní začne první fáze volební kampaně této strany, která se bude prezentovat na více než dvou stech billboardech po celé republice. Podle předsedy Bajera má jít o tři fáze volební kampaně v řádech milionů korun. Podle nás spíše v řádech desítek milionů, které v cílové volební rovince mohou klidně v součtu překonat i stomilionovou hranici. Stejnou mincí musí kontrovat i Andrej Babiš, který ač vzhledem ke katastrofickému nedostatku odborníků a osobností, nemůže volby do krajů podcenit, protože jeho volební základna je velmi křehká a vrtkavá a v současné době může rozhodnout i taková maličkost jako málo marmelády v koblihách. Kdo si může určitě nejvíce "drbat" hlavu jsou Svobodní, kteří by se do boje o živnostníka jistě hodili ještě před rokem lépe, ale pravděpodobně jejich vnitřní spor je připravil o případnou podporu podobného politického investora.

Souboj Titánů

Dlouhodobým podporovatelem Strany soukromníků ČR je senátor Ivo Valenta. I díky jeho finanční pomoci mohla strana zmíněné kampaně zahájit. „Jsem na tom lépe než Babiš, nemám na rozdíl od něj žádný úvěr ani půjčku,“ uvedl při tiskové konferenci Ivo Valenta, když reagoval na úvahu jednoho z novinářů, který ho srovnával se současným ministrem financí. Senátor Valenta také uvedl, že finančně podpoří i stranu ODS, ke které má historicky blízko.

Ještě nějakou celebritu by to chtělo, co třebaaa...

Skvělou a moderní prezentaci, však nějak podvědomně narušovalo heslo "Nechci noty na všechno", které vycházelo v komiksové bublině z úst zpěváka Bohuše Matuše, který prostě nějak jako osoba nezapadal mezi úspěšné a uvěřitelné podnikatele na ostatních plakátech. Kdyby alespoň v každém druhém rozhovoru nevyprávěl, jak hluboko má do kapsy, když všechny své vyzpívané peníze poctivě odevzdává své (ex)přítelkyni.

Diskuze