Podnikání

Pražský Click Coffee předběhl americký Starbucks. Kávu si objednáte mobilem

Dagmar Klimovičová

Pražský Click Coffee předběhl americký Starbucks. Kávu si objednáte mobilem

Pokud kávu považujete za něco víc než jenom zdroj kofeinu a cestu do práce si neumíte představit bez obligátního kelímku horkého nápoje, pak je následující článek určen právě vám. Ještě nikdy nebylo pití kávy tak cool jako v těchto časech. Od prostého vysedávání v kavárnách lze svou vášeň uspokojit na festivalech kávy nebo nějakou kulinářskou specialitou s kávovou příchutí. Káva je zázrak, kámo, zázrak...

A protože doba je taky digitální, ať se nám to líbí nebo ne, vymyslela dvojice pražských podnikatelů speciální kavárnu, kde si zákazníci objednají tu svoji kávu pomocí mobilní aplikace. Na místě si ji ve zvolený čas vyzvednou a hotovo. Tato moderní digitální kofeinová oáza se jmenuje Click Coffee a sídlí na pražském Andělu. Na stránkách podniku se dozvíte, že Click Coffee je pro lidi, kteří si chtějí dát každý den svoji oblíbenou kávu, nechtějí za ni platit přemrštěnou cenu a už vůbec na ni nechtějí čekat. Click Coffee chce prostě zbořit zažité stereotypy a zákazníkům nabídnout něco nového. Stejný krok chystá i americký řetězec Starbucks.

Když vejdete dovnitř, na první pohled je jasné, že tady je něco jinak. U vstupu vidíte výkladní skříňku s magneticky uzamčenými boxy, ve kterých se na své zákazníky těší připravená káva, kterou si objednali přes aplikaci Click Coffee. Na místě stačí objednávku už jen ověřit pomocí elektronického kódu a to je vše. Fronty? Neexistují. Kromě kávy si můžete objednat i čaj, pečivo, zákusky, bagety nebo salát. Kavárna na Andělu je pilotním provozem, ale v průběhu příštího roku chtějí majitelé otevřít druhou a třetí pobočku.

Aplikace Click Coffee funguje na platformě Android i v iOS. Jednoduše si vše objednáte z vašeho telefonu, zaplatíte a ve zvolené pobočce si připravenou objednávku vyzvednete. Díky aplikaci máte k dispozici veškeré slevové kupony, informace o době čekání a taky aktuální nabídku menu. Navíc při první úplné registraci získáte kávu zdarma. To vše na jeden klik.

Diskuze