Zprávy

Kontroloři už si brousí zuby na výrobce burčáku. Po čem půjdou?

Dagmar Klimovičová

Kontroloři už si brousí zuby na výrobce burčáku. Po čem půjdou?

Milovníci burčáku se konečně dočkali, na jižní Moravě už začali prodávat burčák. Jako první se začala prodávat odrůda Irsai Oliver a následovat ji budou Muškát moravský a Müller Thurgau. Cena burčáku se u výrobců pohybuje okolo padesáti korun za litr. Ve městech se může vyšplhat až na dvojnásobek. Na sezonu burčáku se kromě vinařů chystají i kontroloři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

„Letos odebereme přibližně stejný počet vzorků jako v loňském roce, kdy jsme jich na analýzu do laboratoře poslali 77. Devět z nich bylo nevyhovujících. Obsahovaly hodně vody nebo měly nadlimitní množství cukru,“ uvedl k letošním kontrolám mluvčí inspekce Pavel Kopřiva pro iDnes. Jedním dechem ale dodává, že prodejců, kteří zaměňují burčák za částečně zkvašený mošt nebo ho ředí vodou, každým rokem ubývá. „Testování nelze obelhat. Proto se prodejci raději šizení vyvarují,“ říká Kopřiva.

Burčák, nebo mošt?

Podle českého vinařského zákona se pod názvem burčák smí v Česku prodávat jen produkt vyrobený z letošních tuzemských hroznů révy vinné, s důrazem na slovo „tuzemské“. Těch je ale nedostatek, a tak je někteří vinaři nahrazují dovezenými, zejména z Maďarska. Tady už nemluvíme o burčáku, ale o částečně zkvašeném hroznovém moštu. Podle předsedy Svazu vinařů Tibora Nyitraye se prodejci už naučili burčák a částečně zkvašený hroznový mošt ze zahraničí rozlišovat.

Zákon dále říká, že prodávat se smí pouze v období od 1. srpna do 30. listopadu příslušného kalendářního roku. Toto ustanovení často kritizuje Evropská unie, podle které je v rozporu s pravidly volného obchodu. Burčák je částečně zkvašený most z vinných hroznů, který obsahuje vyvážený poměr alkoholu, cukru a kyselin s obsahem alkoholu okolo 1–7 %. Na trhu se objevuje většinou burčák vyrobený z bílých hroznů. Existuje také červený burčák z modrých hroznů, který je ale spíše výjimkou.

Diskuze