Revue

Víme, kde vás krabička od nikotinových žvýkaček může zachránit od vězení

Jiří Vítek

Víme, kde vás krabička od nikotinových žvýkaček může zachránit od vězení

To, že se kolem nás znovu stahuje smyčka různých nařízení a zákazů, je pro mnoho živnostníků důvodem si od těch všech zákazů kouření a připravovaných projektů typu EET odpočinout a uletět. Ale pozor, chyba lávky. Zákazy, které byste nevymysleli, platí mají i v zahraničí.

Začneme asi nařízením, se kterým by neměl mít milovník památek žádný problém. I když italské Benátky v současné době řeší především problém se zvyšováním hladiny moře a přílivem uprchlíků, tak stále velmi tvrdě bojují v tomto romantickém městě proti znečišťování svých památek. Proto se krmení holubů trestá nekompromisní pokutou 500 EUR . Řekněme si upřímně, že takový jeden rozdrolený rohlíček pro holoubky může pořádně zkazit celou dovolenou. V Grenadě můžete dostat podobně vysokou pokutu za procházení se po městě v plavkách. To v Polsku nemají zase rádi ženy nahoře bez, tedy jen někdo. A ten někdo za to nařídil pokutu v přepočtu 1 000 korun, rovnou na pláži a hotově.

Od minulého roku je zakázáno v Rusku kouření na veřejném prostranství. Takže zapálit si cigaretu na Rudém náměstí je jen pro opravdové frajery a to není vše. Na 2 000 korun vás přijde řízení špinavého vozidla v Moskvě.

Do vězení za žvýkačku

V Singapuru platí absolutní zákaz žvýkání žvýkačky, krmení ptáků, plivání na zem a nesplachování veřejných toalet. Jedinou povolenou žvýkačkou je Nicorette, která se používá k odvykání kouření. Proto je dobré nezahazovat krabičku od žvýkaček, jinak vás může čekat velmi dlouhé vysvětlování a v případě neuhrazení pokuty i několik dní vězení. Necelých 200 korun vás bude v Thajsku stát řízení vozidla nebo motorky bez trička. Pro ženy zde platí absolutní zákaz dotyků směrem k budhistickým mnichům. O pití a kouření na veřejnosti v USA nemá už ani cenu psát, ale co jste možná nevěděli, že vyčůrat se u silnice je tam už na vězení.

Trestné mince

Zákon o kanadské měně stanovuje velmi absurdní nařízení, kdy se nesmí platit větším množstvím mincí. Konkrétní počet ale nikdo nedefinoval a nebyla určena ani výše pokuty, jako bych byl doma.

Diskuze