Podnikání

Že malé firmy nezaplatí skutečné odborníky? Mýtus! Důležité je ale dobře zvolit formu spolupráce. Radí specialistka...

Renata Lichtenegerová

Že malé firmy nezaplatí skutečné odborníky? Mýtus! Důležité je ale dobře zvolit formu spolupráce. Radí specialistka...

Silnější motivace k dosažení těch nejlepších výsledků, efektivita a především zcela jiné vnímání jednotlivých úkolů, které nejsou jen každodenní rutinou a povinností. To jsou podle Alexandry Knoblochové, koučky a poradkyně v personálních otázkách firem, jedny z hlavních výhod externí spolupráce s nejrůznějšími odborníky. K té přistupuje v tuzemsku stále více firem, a to nejen těch velkých.

Vysedávání pro vysedávání

Tento trend je do jisté míry dán i poptávkou na trhu práce. Jak potvrzují průzkumy, lidem zvolna přestává vyhovovat pracovat v klasickém režimu osmi hodin denně, často i v případech, že práce už je hotová, ale domů se smí vyrazit, až když se hodinová ručička dovleče na určitou číslici. K neefektivnosti tohoto systému se přidává otázka skloubení pracovního života s tím soukromým. Například podle aktuálního celosvětového průzkumu společnosti EY, se třetina zaměstnanců domnívá, že sladit pracovní kariéru s rodinným životem se za posledních pět let stalo obtížnější. Nejhůře se v tomto ohledu cítí mladší generace a rodiče malých dětí. Zvláště mezi lidmi s nedávno narozenými potomky je přitom řada úspěšných jedinců, kteří hledají příležitosti k uplatnění a své schopnosti rádi využijí v rámci externí spolupráce třeba i s několika zaměstnavateli.

Práce na pár dní v týdnu

Alexandra Knoblochová má s touto situací osobní zkušenost. „V minulosti jsem postupně působila v několika korporacích jako klasický zaměstnanec na plný úvazek. Musím říct, že v začátcích mě to bavilo, žila jsem pro svou práci. Postupem času jsem ale začala být nespokojená s tím, jak využívám čas a jak ho dělím mezi pracovní a soukromý život,“ vypráví. Rozhodla se proto osamostatnit a založila vlastní firmu, „A bylo to ještě horší, to už jsem pracovala pořád. Řekla jsem si, že ten režim musím upravit, protože za takových podmínek jsem klidně mohla zůstat zaměstnancem. Je to o tom pracovat efektivně, důležité jsou výsledky, ne hodiny odseděné na pracovišti. V současnosti pracuji externě pro několik firem a povinnosti se mi daří plnit v pouhých třech pracovních dnech,“ popisuje Knoblochová, která se zároveň stala velkou propagátorkou právě flexibilních pracovních úvazů, především pak jako alternativy pro matky, které hledají cestu, jak vše skloubit. Sama má malou dceru.

Volnost nade vše

Zájem především ze strany žen o nestandardní pracovní režim potvrzují také analytici poradenské firmy PwC. Hned po možnosti kariérního růstu a výše finanční odměny, je to právě flexibilita úvazků, která je při výběru zaměstnavatele pro ženy důležitá, stěžejní je přitom pro 35 procent z nich. Stejné důvody, v případě jejich nedostatku či nedostupnosti, na druhé straně vedou ženy nejčastěji k odchodu od předchozího zaměstnavatele.

Odborníci také hovoří o tom, že v případě osob, které hledají externí spolupráci, je význam určité svobody dokonce nad finančním ohodnocením. Jinými slovy tito lidé neočekávají, že dostanou stejný plat, jako měli v korporacích, ve kterých nabrali profesní zkušenosti. Oceňují možnost pracovat méně hodin, ale efektivně.

Jak ale z pozice malé firmičky podobné odborníky přilákat?

Není to žádný problém. Všechny velké tuzemské inzertní portály zaměřené na nabídku práce, mají sekce speciálně pro zkrácené úvazky. Dobře napsaný inzerát, ze kterého je zjevné, že hledáte odborníka na externí spolupráci, jistě zajistí minimálně desítky odpovědí. Poptávka je skutečně veliká. Koučka Knoblochová navíc doporučuje optat se u známých a obchodních partnerů. Řada z nich už může mít s podobnou spoluprácí zkušenost. A samozřejmě není větší záruky, než je dobrá reference.

Diskuze