Názory

Regulační hovadiny mají i v zahraničí. Tímhle bychom se ještě mohli inspirovat. Budete plakat (smíchy?)

Kateřina Kotalová

Regulační hovadiny mají i v zahraničí. Tímhle bychom se ještě mohli inspirovat. Budete plakat (smíchy?)

Nad některými legislativními povinnostmi zkrátka zůstává rozum stát. Ale pokud jsme si mysleli, že experty na vymýšlení regulačních absurdit jsme snad jen my Češi, vězte, že velmi podobně jsou na tom i naši braťa na Slovensku. Ani tam je mocipáni nešetří…

Zatímco naši farmáři a malí výrobci si u nás „užívají“ s předěláváním etiket, zvýrazňováním alergenů a s tisícem a jedním hygienickým požadavkem, ti slovenští mají hlavu v pejru z jiných nesmyslů.

Slovenskou specialitou se zdá být štítkování zvířat. „Když jsme s farmařením začínali, chtěli jsme mít všechno tak, jak má v mezích zákona být. Měli jsme pět koziček, tak jsme jich pět přihlásili. Museli jsme koupit ušní štítky. Říkala jsem si, že já je nepotřebuju mít označené, oni je chtěli mít označené, tak ať nám ty štítky zaplatí oni. Ne, tak ty jsme si museli koupit, tak jsme jim to do těch uší nabili,“ začíná pozvolna vyprávět farmářka Anna Balková. Přestože pro ni představuje „kozí bižuterie“ zbytečný výdaj, chápe, že pravidla jsou pravidla a evidence nutná. „No ale nastal problém, protože některé z těch koz neměly uši, byly takové malé bezuché. Volala jsem proto těm plemenářům, že máme takové kozy, které nemají uši. Ale zato měly hodně mléka, nejvíc ze všech. Ta plemenářka se tak zamyslela a řekla, abychom ty kozy, které nejdou označit, zlikvidovali. Aha, takže my ty kozy nechováme proto, abychom z nich měli mléko, ale abychom je mohli označit,“ krčí rameny farmářka.

Pěkně drahá zabijačka

Zaregistrovat kozu nebo ovci (pokud má uši) problém není, prostě zaplatíte a „vybavené“. Ovšem vyjmout ji z evidence, aby si mohli pochutnat na mase, to už taková sranda není. A hlavně, zase to není zadarmo. „Tam nastává další problém, protože když už je ta ovečka přihlášená, nelze ji jednoduše z centrální evidence odhlásit. Na to jsou určité kódy. Musíme speciálním kódem nahlásit zabíjačku, pak zajistit si kafilérii a doložit, že jsem střeva a slezinu z té ovce dala do té kafilérie. To stojí 25 – 30 EUR (cca 800 Kč). Takže ta zabijačka není až tak úplně zadarmo. Takže já jsem si tu ovci vychovala, chci si ji sníst a dám za to skoro tolik, za co si koupím maso v hypermarketu,“ rozčílila se Balková na oko farmářka ve slovenské talkshow.

Registrovaná zvířata mohou sníst víc

Dřív by takové orgány dala sežrat svým patnácti psům. Jenomže ouha, i tady naráží. „To nemůže sežrat kdejaký pes. To může sežrat jenom registrovaná tlupa. No, a protože moji psi nebyli registrovaná tlupa, tak jsem svých patnáct psů chtěla nechat zaregistrovat, aby mohli žrát ta střeva. Tak na mě na úřadě koukali, a že to nejde. Asi by se museli jako registrovaná tlupa narodit, nebo nevím,“ vzdychla.

Setkali jste se s něčím podobným? Napište nám o tom.

Diskuze