Zprávy

Blíží se druhý ročník setkání startupistů a podnikatelů

Dagmar Klimovičová

Blíží se druhý ročník setkání startupistů a podnikatelů

Začínající podnikatelé na jedné straně a zkušení investoři na druhé. To je soutěž StartUp Harvest. Po loňském úspěchu proběhne letos 10. září již druhé setkání, nad jehož konáním převzal patronaci Moravskoslezský kraj. Cílem setkání je podpořit nové podnikatele a živnostníky na jejich začátku a také ukázat investorům, že v kraji, který je proslulý převážně těžkým průmyslem, může vzniknout něco naprosto odlišného a originálního. V loňském ročníku vyhrál Petr Uličný, který představil ústní myš k ovládání domácnosti lidmi s handicapem.

Do letošního ročníku se přihlásilo 31 projektů, ze kterých porota vybrala 12 finalistů. Ti budou mít příležitost představit svůj byznys plán před sedmi zkušenými investory. Od nápadu k úspěchu je někdy cesta dlouhá a právě odborný pohled zkušenějších hráčů ji může nováčkům významně zkrátit.

Finále soutěže se uskuteční 10. září v Garage Clubu v Ostravě-Martinově. Letošní druhý ročník přivítá výrazné osobnosti z podnikatelského světa. Účast potvrdili významný opavský podnikatel Libor Witassek, německý zakladatel automatizace systémů průmyslových sběrnic Armin Steinhoff a nebo Čestmír Gříbek, předseda dozorčí rady spol. ELCOM. Mezi investory nebudou chybět Vladislav Jež - zástupce Credo Ventures, Robert Tůma - zakladatel Impact Hub Ostrava nebo známý britský investor Michael Jacobsen. Finále soutěže je otevřené i veřejnosti.

Diskuze