Revue

Espézetku se jménem firmy? Půjde to! Víme kdy a za kolik...

Jiří Vítek

Espézetku se jménem firmy? Půjde to! Víme kdy a za kolik...

Chcete mít poznávací značku se svým jménem nebo s názvem vaší společnosti? Tahle možnost se už brzy přenese ze zahraničních filmů i do české reality.

Vydávání nových poznávacích značek s možností umístit na ni nejen libovolnou číselnou kombinaci, ale například i své jméno začne za rok, a to i pro nás, obyčejné smrtelníky. Výsada "velkých kluků" a "papalášů" tímto končí.

Značky samozřejmě nebudou moci obsahovat vulgární a hanlivé výrazy nebo například zkratku některého úřadu nebo instituce, takže s nápisem POLICIE nebo HASIČI se rozlučte. Složitější vyjednávání o svém jméně na SPZ bude mít pravděpodobně firma Vemena nebo pan Šourek, pan Sukal, pan Žádek i pan Hajzl. Koneckonců oficiálních Hajzlů v Česku žije rovnou čtrnáct.

Na kolik nás ta sranda vyjde?

Obě značky budou stát 10 000 korun a trochu si počkáte. Nejdříve si zažádáte určený úřad a ten do několika měsíců rozhodne, zda je nápis v pořádku. Stát pouze určí, jak má značka vypadat a občan si ji poté koupí u soukromého výrobce.

Značka bude v majetku držitele a ten ji může prodat, stejně jako například internetovou doménu. Mimochodem nejdražší značka na světě nese označením „F 1“, a současný majitel ji v Británii pořídil v roce 2008 za 440 tisíc liber. Teď mu za ni bylo nabídnuto závratných šest miliónů liber (asi 180 miliónů korun). Kupující ale neuspěl.

Možné spekulanty hned na začátku zabrzdíme, značka bude určena pouze na přihlášené vozidlo, tedy na svého majitele a nejde je nakupovat do "zásoby".

Diskuze