Názory

Budeme si v práci povinně říkat, s kým spíme? Průzkum tvrdí, že to přispěje k firemnímu úspěchu. Myslíte?

Kateřina Kotalová

Budeme si v práci povinně říkat, s kým spíme? Průzkum tvrdí, že to přispěje k firemnímu úspěchu. Myslíte?

Pokud se teď také ptáte, jaký že pitomec takový průzkum dělal, pak vězte, že na státní zakázku to výjimečně nebylo. Se vskutku revoluční myšlenkou přišla organizace Byznys pro společnost během řečnění na ekonomické konferenci Pride Business Forum 2015 v rámci právě probíhajícím festivalu tolerance.

Tím, že k sobě budeme ve firmě maximálně otevření, prý přispějeme k podnikatelskému úspěchu. „Když lidé něco skrývají, tak je to utajování stojí spoustu energie, kterou by místo toho mohli věnovat práci. Navíc se tajnůstkařením ztrácí důvěra v týmu," nechala se slyšet v rámci programu Prague Pride Claudia Brindová-Woodyová, viceprezidentka členské společnosti IBM.

Jestli bychom si pro lepší přehled neměli rovnou na zdi recepce kreslit pavouka vztahů…

Jen abychom to s tou tolerancí nepřepískli

Od absolutní otevřenosti si podle informací ČTK organizace slibuje zlepšení pracovního prostředí pro gaye a lesby, které formální klima některých firem často nutí skrývat svoji orientaci. Podle ní je totiž zcela v pořádku v zaměstnání řešit i soukromý život a ti, kteří skrývají svou homosexualitu, pak přivádí do prekérní situace i běžné konverzační otázky na způsob strávení dovolené nebo víkendu.

Přestože podle průzkumu mezi velkými firmami celá polovina z nich situaci zaměstnanců homosexuálů nijak neřeší a ani řešit nehodlá, možná brzy bude muset začít. Víme, jak to u nás chodí, na příští Prague Pride se třeba dozvíme něco o zavedení kvót pro homosexuály.

Nezpochybňuji složitost situace menšin v některých firmách, jen se ptám, jestli náhodou tou nejvyšší mírou tolerance není právě ono diskutované "neřešíme"

Jen si to představte...

Jako by nestačila firemní tichá pošta! Zkuste si jenom na chvíli představit, že se všichni na pracovišti přiznají ke všem sexuálním partnerům. Umíme vymyslet mnoho důsledků, a spíš než větší pracovní nasazení predikujeme totální destrukci týmu.

Ale koneckonců, proč by to nemohla alespoň jedna členská firma organizace Byznys pro společnost vyzkoušet. Třeba takový Agrofert by mohl jít příkladem. Jestlipak by jim na takového pavouka vztahů vůbec stačila zeď výrobní haly…

Diskuze