Zprávy

Zachraň svou hospodu! Restauratéři spojují síly v boji proti vládě.

Dagmar Klimovičová

Zachraň svou hospodu! Restauratéři spojují síly v boji proti vládě.

Elektronická evidence tržeb, zákaz kouření, povinnost informovat o alergenech a také povinnost nabízet jeden nealkoholický nápoj levněji než pivo. Myšlenka o svobodném podnikání vypadá v tomto světle jako pouhá utopie.

Hospodským a restauratérům došla s vládními příkazy a zákazy trpělivost. Nechtějí být pokusnými králíky, a proto založili iniciativu Zachraň svou hospodu, se kterou hodlají zahájit jednání se zákonodárci. V gastrobyznyse aktuálně pracuje okolo 120 tisíc lidí, přesto nemá žádnou profesní organizaci, která by hájila jejich zájmy. Všechno je těžce privátní a každý je v tom sám za sebe.

Restauratéři se obávají toho, že nařízení nejvíc dopadnou na ty, kteří je budou poctivě dodržovat. Velká obava se pojí také s úbytkem hostů, protože třeba kuřáci se přesunou někam, kde se kouřit smí. Země, kde se ročně vypije nejvíce piva na hlavu, se nyní stane zemí, kde si u piva nezapálíte. Jistým východiskem je přeměna hospod na privátní kluby, kam regulace nedosáhne.

Elektronická evidence tržeb hospodským vadí méně, než by se zdálo. Je to z toho důvodu, že 70 procent zákazníků stejně platí kartou, takže tržbu ošidit nejde. Proto navrhují najít kompromis a pokud na ně stát hrne nové povinnosti, chtějí jednat o snížené sazbě DPH ve výši 12 procent. Vláda nyní počítá s 15 %.

Bič na restauratéry

  • Seznam alergenů: Od prvního ledna 2015 musejí restaurace hostům kromě jídelního lístku předložit také seznam alergenů, které obsahují jednotlivé pokrmy.
  • Zákaz kouření: V červnu letošního roku schválila vláda návrh zákona, který v restauracích, na koncertech a diskotékách úplně zakazuje kouření. České restaurace sice musejí být od roku 2010 povinně označeny jako kuřácké, nekuřácké nebo s oddělenými prostory, ale tona věci nic nemění.
  • Nejlevnější nealko: Součástí zákona, který zakazuje kouření, je také povinnost, aby restaurace nabízela jeden nealkoholický nápoj levněji než pivo. Mnozí restauratéři tak na nápojové lístky napsali „kohoutkovou vodu.“
  • EET: Elektronická evidence tržeb by měla začít platit v příštím roce, přičemž první tři měsíce od jejího zavedení dopadne právě na hotely a restaurace. Teprve potom se přidají velkoobchod a maloobchod.
  • OSA: Pokud se v podniku nachází jakékoliv zařízení schopné přijímat signál (tedy i počítač s internetem, televize nebo rádio), musí majitelé platit licenční poplatky OSA, a to bez ohledu na to, jastli pouští i tzv. svobodnou hudbu nebo jestli vůbec nějaká hudba v podniku hraje.
  • Dvojí poplatky za sportovní přenosy: V úvaze je také návrh zpoplatnit vysílání sportovních přenosů v hospodách a restauracích. To by znamenalo dvojí zpoplatnění, neboť coby koncesionáři mají už restauratéři jednou zaplaceno. Návrh se zatím nepodařilo prosadit.

Diskuze