Názory

Špagety carbonara jen v restauraci, donáškou do práce riskujete

Jiří Vítek

Špagety carbonara jen v restauraci, donáškou do práce riskujete

Každý to znáte, není čas na oběd, a tak si objednáte donáškovou službu. Výběr produktů je dnes vlastně neomezený, jenže kdo ví, z jakých surovin se které jídlo skládá a jestli v těchto parnech snese bezpečný převoz? Pak se vám snadno může přihodit o trochu větší průšvih. Jedním ze zaručených spouštěčů jsou špagety carbonara.

Do nich se totiž přidává syrové vejce, a proto by si lidé neměli objednávat donáškou ani je objednávat na místech, kde je delší doba výdeje. Hrozí u nich přemnožení bakterií salmonely, pokud by byly ve vejci přítomné. Informovala o tom pražská hygienická stanice. Toto jídlo je vhodné pouze k okamžité spotřebě. Na nezkrotnou chuť na dovezenou carbonaru v červenci dojelo 145 lidí v Plzni. Kromě pocitu sytosti jim dovezené jídlo přineslo i salmonelu.

Když zákony mlčí

Dříve bylo v zákoně o ochraně veřejného zdraví určeno, že se ve školních jídelnách, v nemocnicích, v armádě nebo ve vězení nesměly syrová vejce ani maso používat. Poté, co jsme zrušili dřívější normy, postupy a předpisy, které striktně chránily spotřebitele, a uvolnili jsme prostor nařízením EU, není v zákoně jednoznačně uvedená žádná povinnost o syrových vejcích.

Diskuze