Revue

Známe smutný konec legendární limonády Broňa, která vládla nealko trhu v roce 1985

Jiří Vítek

Známe smutný konec legendární limonády Broňa, která vládla nealko trhu v roce 1985

Barevné limonády pro mě v dětství byly v restauracích jasnou volbou. Malinovky, svítivě žluté limči, černé limonády, všechny byly prostě dobré i když po dopití zanechaly na skleničce podivný kruh. Možná proto se říkalo o té mé nejoblíbenější "Limonáda Broňa porazí aj koňa".

Malinovka s Kofolou hlásí jasný návrat. Zato po nezapomenutelné exoticky zelené limonádě Amaru (dříve žabí hlen) a mandarinkovce Broně, která rozdělovala lidi do dvou znepřátelených skupin (buď jste ji milovali, nebo nenáviděli) se slehla zem.

Broňa patřila mezi nejlepší limonády, dokázal jsem po jejím vypití vyloudit krknutí dlouhé 21 sekund, nikdo mě od roku 1986 v této disciplíně nepřekonal. (Pavel-pamětník)

Nejhnusnější limonáda byla Broňa. ... jednak proto, že byla mandarinková a pak proto, že byla bublinková, já ty bublinky moc nemusím. (Eva -pamětnice)

Šumavanka Broňa. Zapomenutá krkací legenda

Když zadáte dnes do vyhledávače název této limonády, vyjma několika příspěvků v diskuzích o ní nenajdete nic. Jenomže déjá vu v dnešním parném dni zkrátka dělá své. a tak jsme začali pátrat, kde se vlastně vyráběla a jaký byl její další osud.

V roce 1963 vzniká v obci Černá v Pošumaví výrobna ovocných šťáv, která z ruční výroby přechází na automatické technologické linky. Začíná zde výroba mačkaných jablek a vyrábí se tu celkem 13 druhů limonád. Vedle toho se v provozovně provádí i sušení hub na export a jejich nakládání do octa. Hned v prvním roce bylo vyrobeno 13 500 hektolitrů limonád, zájem však neustále stoupal a v roce 1980 se výroba vyšplhala až na 40 500 hl, k tomu v Černé vyrobili ještě 3 705 tun sirupů a 1 141 tun jablečného sukusu. Objemově se v této době nejvíce vyráběla Šumavanka v 0,70litrových lahvích a a Broňa v třetinkových lahvích.

V provozovně se pracovalo na dvě směny, postupně se počet zaměstnanců ustálil na čísle kolem 45, v letním období však vypomáhalo vždy kolem deseti studentů převážně z českokrumlovského gymnázia. Provozovna měla v této době k dispozici celkem 12 aut, z toho tři vozy rozvážely sirupy, ostatní vezly limonády.

Privatizací vše končí

V roce 1983 byl do provozu uveden nový lis, druhý největší v Jihočeském kraji. Byl plně automatizovaný a dokázal za hodinu vylisovat 4 tuny ovoce. Jen během zkušební doby vytlačil lis jablečný sukus ze 62 vagonů jablek. Sukus, čili mateřská jablečná šťáva, se sterilizuje, přidají se esence, voda a cukr, vše se povaří a tím je připraven sirup pro výrobu limonád.

Po roce 1990 se podnik připravuje k privatizaci. Zpočátku se objevují určité pokusy některých firem zde vyrábět limonády i alkoholické nápoje, vše ale postupně končí. Pro řadu občanů Černé v Pošumaví znamenala lidově nazývaná Šťavárna, celý jejich život. Skutečnost, že se její provoz nadobro zastavil, byla pro mnohé poměrně bolestivá. A Broňa zmizela ze života nás všech.

Diskuze