Zprávy

Hlouposti z Bruselu, kterým snad ani nejde uvěřit

Rudolf Klement

Hlouposti z Bruselu, kterým snad ani nejde uvěřit

Nad normami na zahnuté banány nebo zákazy označovat výrobky slovy Rum nebo Pomazánkové máslo sice zůstává rozum stát, ale tak nějak jsme si na ně už zvykli. Naší redakci se ale podařilo najít několik neskutečných hloupostí, které EU přímo prosazuje nebo jejich studie štědře hradí.

Kadeřnice, lodičky a prstýnky dolů!

Navrhujeme zakázat kadeřnicím nosit podpatky a šperky; tím chceme zlepšit jejich pracovní podmínky.

S tímto návrhem do Bruselu přijeli zástupci sociálního partnera Evropské komise EU Coiffure a odborový svaz kadeřníků. Nejde sice o návrh úředníků z Bruselu, jak se můžete dočíst v mnoha diskusích, tuto prazvláštní partu aktivních "Hujerů" však EU štědře dotuje. Mimochodem, znáte u nás nějakou kadeřnici v odborech?

Podpatky kadeřnice nemají nosit, aby neuklouzly. Užívat budou moci pouze obuv s protiskluzovou podrážkou. Prstýnky pak mají být zapovězeny z hygienických důvodů. V textu, který zveřejnila na svých webových stránkách Evropská komise, mimo jiné stojí: "V rámci přispění ke zdravému a vyváženému mentálnímu prostředí by měl zaměstnavatel zajistit pečlivou přípravu práce a pracovní organizaci přispívající k optimalizaci zdrojů a předcházení emocionálních kolapsů." Tak zvláště ta optimalizace zdrojů tady bezesporu chyběla...

Zákaz obrázků dětí na obalech mléka pro děti

Na obalech od kojeneckého mléka v budoucnu nebudou moci být obrázky slonů, medvídků ani smějících se dětí. Tyto obrázky údajně nevystihují pravou podstatu nabízeného produktu. Také se na obalech nebude moci vyskytovat text, který by kojenecké mléko idealizoval a tím odrazoval matky od kojení.

Dítě si nesmí myslet, že mléko vyrábí Spiderman, opička nebo třeba slon.

To pochopitelně kojenci hodně řeší. Stejně jako matky jistě kupují kojenecké mléko výhradně pro onen dětský úsměv z obrázku.

Ženy zatěžují životní prostředí méně než muži

Evropská unie mimo jiných blbostí studuje také vliv klimatických změn na genderovou rovnost a na základě těchto „výzkumů“ navrhuje opatření, která mají zlepšit život občanů členských zemí EU. Unie tvrdí, že rozhodnutí, která činí ženy, zatěžují životní prostředí méně, než pokud tato rozhodnutí činí muži. Klimatické změny mají navíc větší vliv na psychiku žen.

Ženy mají omezenější přístup k finančním zdrojům a k vlastnickým právům, jsou systematicky nedostatečně zastupovány v politickém a hospodářském rozhodování a vykonávají velmi významnou část neplacené práce, zejména v souvislosti s péčí (o děti, staré osoby) a s vedením domácnosti.

Cílem návrhu je snížit dopady rovnosti žen na klimatické změny a také dopady klimatických změn na postavení žen. A teď babo raď...

Diskuze