Zprávy

Krnáčová chce zloděje odhalit psychotestem a zkouškou z místopisu? Tak hodně štěstí...

Kateřina Kotalová

Krnáčová chce zloděje odhalit psychotestem a zkouškou z místopisu? Tak hodně štěstí...

Zpřísnit zkoušky pro řidiče taxi, všechny je přezkoušet a poslat na psychotesty. Taková opatření mají podle primátorky Prahy Ariany Krnáčové (54) zlikvidovat nepoctivé taxikáře. No tak určitě...

Zkoušky mají všichni taxikáři znovu skládat už v polovině tohoto léta. Testovat se budou i jejich místopisné znalosti. Neprojdou-li, nedostanou licenci. A ti se bouří. Včera proto v koloně čítající několik stovek vozů vyrazili do pražských ulic, demonstrativně obkroužili ministerstvo financí a dopravy a zakotvili na magistrátu, kde zástupcům metropole předali petici.

„Podle magistrátu jsme všichni nepoctiví, a proto nám zpřísní podmínky. Zavede zkoušky z místopisu a psychotesty. Ovšem pořád nevíme, co se tím vyřeší u černého podnikání,“ rozčilují se taxikáři na webu Asociace koncesionářů v taxislužbě.

Krnáčová má na věc jiný názor. „V pražské taxislužbě je několik jedinců, kteří otravují prostředí. Podle mě jde o zločinecké spolčení. Být taxikářkou, snažila bych se o to, abych grázly ze své komunity vyloučila. Takhle to musíme dělat my a plýtvat na to penězi,“ rozčílila se před časem Adriana Krnáčová.

Chápeme, my být primátory...

Diskuze