Zprávy

Babiš cenné informace z EET využije ve prospěch svého Agrofertu! Nikdo už mu nebude schopen konkurovat, zuří Kalousek

Redakce

Babiš cenné informace z EET využije ve prospěch svého Agrofertu! Nikdo už mu nebude schopen konkurovat, zuří Kalousek

Babiš je oligarcha, elektronickou evidenci zneužije ve prospěch svého Agrofertu, za peníze daňových poplatníků si vybuduje dokonalý monitoring trhu, už mu nikdo nebude schopen konkurovat. Takhle se dnes na tiskové konferenci TOP 09 obul její místopředseda Miroslav Kalousek (54) do ministra financí Andreje Babiše (60). Ve svém projevu plném štiplavých poznámek Andreje Babiše rozhodně nešetřil. Ten ale jeho slova označil za lživá. Jak jinak.

Kalousek se ve své řeči opřel o statistické údaje Eurostatu, z nichž dle jeho slov jednoznačně vyplývá, že EET nepřinese vyšší výběr DPH do státního rozpočtu, zato zapříčiní likvidaci celé řady živnostníků a drobných podnikatelů v první vlně, konkurentů ve vlně následující. „Tady dodnes nebylo zdůrazněno největší riziko: zneužití informací! Největší producent potravin v ČR, majitel Agrofertu, si z pozice ministra financí chce vybudovat dokonalý monitoring, který mu v reálném čase poskytne všechny potřebné informace o situaci na trhu, finančních operací a finanční kondice jeho konkurence,“ apeloval Kalousek, burcujíc přitom vratkým řečnickým pultíkem. „Za miliardy od daňových poplatníků nevznikne nic jiného, než online monitoring trhu Agrofertu. On bude vědět nejenom to, co je v deset dopoledne, ale i co bude ve dvě odpoledne. Bude vědět, co kdo komu prodává a za kolik. To totálně zdeformuje hospodářskou soutěž, protože jeden z jejích nejsilnějších účastníků bude mít k dispozici informace, díky kterým nebude mít konkurenci,“ durdil se Kalousek s přikyvujícími straníky v zádech.

Odolá Babiš pokušení?

"Je to nesmysl a lež," reagoval ministr v SMS, již na svoji obranu zaslal České tiskové kanceláři s tím, že data, která správa získá, budou v utajovaném režimu. Ruku na srdce, mít takové poklady zcela legálně v ruce, řekli byste Díky, nechci?

Tohle může projít fakt jen v Chorvatsku (a u nás?)!

Není tajemstvím, že se Andrej Babiš nechal inspirovat chorvatským modelem EET. Ani to se neobešlo bez štiplavé Kalouskovi poznámky. „To může fungovat jedině v Chorvatsku, kde si to Babišův kamarád Ivica Todorić (údajně nejbohatší Chorvat, majitel obchodní skupiny Agrokor – pozn. red.) dokázal prosadit a Babišovi předvedl, jak je to úžasné, protože pak trh patří jenom jemu. Od té doby to Babiš chce,“ řekl s potutelným úsměvem Kalousek. A přidal ještě jedno varování: „Nebude to narovnání podnikatelského prostředí, ale totální zdeformování hospodářské soutěže a totální pokřivení hospodářské soutěže a podřízení trhu jednomu jedinému oligarchovi, nemusím snad zdůrazňovat, že s koncem svobodné soutěže skončí i svoboda každého jednotlivce.“

Diskuze