Revue

Česká pošta cítí kořist, nabízí pro zavádění EET své pobočky

Redakce

Česká pošta cítí kořist, nabízí pro zavádění EET své pobočky

Závazek vypracovat návrh přispění v realizaci elektronické evidence tržeb si na sebe ušila Česká pošta. Má na to jen pár týdnů. V procesu zavádění systému chce využít své rozsáhlé sítě poboček.

Pokud návrh České pošty obstojí, mohly by se tři tisícovky pošt stát například distribučními místy hardwaru a softwaru potřebného k evidenci tržeb nebo informačními centry. Z toho poště koukají nejen povinnosti, ale i pěkný profit. "Jde o další příklad, kdy Česká pošta aktivně hledá další možnosti, jak získat prostředky na provoz," přiznal první náměstek ministra vnitra Jiří Nováček.

První vlna EET se bude týkat až čtvrtmilionu podnikatelů. Ne všichni ji ale vítají s otevřenou náručí. Ministrem financí tolik prosazovaná novinka rozdělila české podnikatele na dva tábory, jedni ji vnímají jako rovný metr při odvodu daní, druzí naopak jako a diskriminační nástroj a kouli u nohy malých živnostníků. Ti ale možná už v únoru spláčou nad výdělkem. Vláda schválila návrh zákona o elektronické evidenci tržeb na počátku června.

Zdroj: ČTK/Živnostenské listy

Diskuze