Revue

Je po pikniku. Jaký byl letošní kulinářský trh Apetit?

Rudolf Klement

Je po pikniku. Jaký byl letošní kulinářský trh Apetit?

Jestli se něco letos v Praze skutečně povedlo, tak to byl pátý ročník kulinářského trhu Apetit. Ne nadarmo má skoro každý televizní kulinářský televizní pořad u nás tak vysokou sledovanost. Češi a Moravané prostě jídlo milují....

Stovky stánků s nabídkou všeho, po čem prostému konzumentovi i zkušenému gastronautovi či gastronautce tečou sliny... Takže po chvilce vás jednoduše přestane trápit, že to prostě něco stojí. Chcete-li kalamáry z Chorvatska do malé mističky, připravte si stovku, ale už jen pohled, kterak veselý Chorvat bylinkovou metlou s olivovým olejem potírá rozpálenou plotnu, je prostě k nezaplacení. V jeho jídle jsou vzpomínky a on je dokonale přenesl do papírové misky.

Makronka královnou pikniku

Desítky stánků nabízejících sushi, argentinské steaky, pizzu nebo nachos letos předstihl zájem o sladké makronky. První stánky s touto francouzsko-madlovou laskonkou balily už kolem oběda a hlásily vyprodáno. Z hlediska skutečně velké návštěvnosti se prostě na všechny dostat nemohlo. Ani 24 hodin vkuse pečící trouby totiž nevyprodukují zásoby, z nichž by se dal uspokojit "hladový" dav, který při pikniku zaplnil Havlíčkovi sady.

V detailech je ďábel

Ano i přes dokonalé chutě se vždy najde ten malý detail, který může zkazit náladu. Především u žen byla tím nepatrným stresorem rychlá absence toaletního papíru v chemických záchodcích. Zatímco plastových mobilních chrámů byl dostatek, o doplňování ubrousků jako by nikdo z pořadatelů nejevil zájem. Přesto šlo o jednu z nejlepších letošních akcí v Praze pod širým nebem. Určitě tou nejvyšší devizou sobotního dne, byla neskutečně příjemná nálada, kdy nedocházelo k žádným hádkám ve frontách a obsluhující se prostě jenom smáli, aby ne :-)

Místo k nezaplacení

Minulé ročníky hostil Karlín, letos ale kvůli rekonstrukci tamějšího náměstí vzal Apetit za vděk Grébovce (Havlíčkovým sadům) a vyplatilo se! Rozsáhlý prostor zeleně, fantastický výhled na Prahu, prostor ohraničený vinicí, v němž jednoduše svůj plácek na rozložení deky a piknikového koše - prostě dokonalé! Vracet se v budoucnu do Karlína by byl pro tuto akci velký krok zpět.

Diskuze