Rozhovory

Malý velký živnostník Pavel Havlíček: Muž, který zahájil otevřený boj s Andrejem Babišem?

Redakce

Malý velký živnostník Pavel Havlíček: Muž, který zahájil otevřený boj s Andrejem Babišem?

Když si klatovský řezník Pavel Havlíček (53) vyvěsil na dveře svého řeznictví ceduli s nápisem „Babišovy výrobky nevedeme, neprodáváme“, pravděpodobně vůbec netušil, co to způsobí. Dočkal se návštěvy kosteleckých uzenářů a jeho obličej obletěl celou republiku. Takřka ze dne na den se stal symbolem malých živnostníků, jež příliš utažené opasky už nesnesitelně škrtí. Proč mu Andrej Babiš tolik leží v žaludku? Proč podle něj budou malí živnostníci brzy chodit žebrotou? Proč jeho párky prostě nikdy nebudou k mání za cenu jako v supermarketu? A jak vůbec žije, když se zavřou dveře jeho řeznictví? I o tom je náš rozhovor…

Po té vaší „aférce“ s Andrejem Babišem, resp. jeho uzenářskou společností, zná vaše řeznictví celá republika. Odrazilo se to na tržbách?

Kdepak. Nějaké zákazníky to možná přivedlo, nějaké odválo. Na tržbách se nic nezměnilo a také jsem to ani neočekával. A hlavně, o tom to není. Sám ministr už více než rok chrlí do médií sdělení o tom, jak živnostníci kradou a on je tím spasitelem. Dovedete si představit, s jakou ochotou a chutí k nám chodí naši potenciální zákazníci? Připomíná mi takové chování písničku Karla Kryla o tom, jak vrah nám tu na rohu ulice o morálce káže...A tak jsem se jal bojkotovat vše, co Babišovo je. Pro něj je likvidace živnostníků jednoznačnou prioritou, protože velká většina malých živnostníků se živí kolem potravin, ať už jsou to hospody nebo malé krámky.

Opravdu si myslíte, že například jím prosazovaná elektronická evidence tržeb (EET) bude mít pro živnostníky tak dramatické důsledky, jak poukazujete?

Povede to k útlumu a likvidaci živnostenského stavu, kolem kterého je živo až 1,5 milionu lidí. Živnostníci si budou muset pořídit EET a mlčet, protože jinak jako by říkali, že jsou vinni. Respektive budou muset povinně investovat peníze, aby dokazovali, že vinni nejsou. Jenomže právo funguje jinak. Pokud má být někdo obviněn, důkazní břemeno má být na straně žalující. Jestli pan Babiš hodlá žalovat, že živnostníci jsou zloději a okrádají na daních, pak musí dokázat, kdo a jak. A na to přece nástroje existujou! A pokud pan Babiš neví, co to je účetnictví, tak já, řezník, ho to naučím.

Vážně vám vadí čistě jenom ten princip?

Ale ne. Evidence nepřinese nic zásadního, zato přinese měsíční náklady navíc. Přibude práce s vyplňováním dalších tabulek a přehledů. Jako živnostník plním stovky povinností, další už dělat nemůžu, a tak si na to budu muset někoho zjednávat. Vždyť bych pomalu nemohl dělat nic jiného, než jen vyplňoval evidenci, tabulky a hlášení. Neměl bych čas na samotnou práci pro obživu.

Jaké náklady navíc to odhadem znamená pro vás?

Vzhledem k tomu, že budeme muset investovat další peníze do provozu EET, odhaduju to tak na tisícovku měsíčně mimo samotné pořizovací náklady. Malí živnostníci však tyhle peníze nutně potřebují pro vlastní přežití. Pro ně to opravdu nejsou drobné!

Kde konkrétně vám budou chybět?

Měl bych za rok třetinu pěkného nového kutru, to je stroj na zpracování masa, ve kterém se dají vyrábět například párky. Díky němu je vyrobím lépe, budou chutnější, pevnější a nebudou mít tak velkou ztrátovost na váze. A tím vydělám peníze, které mohu investovat například do nové udírny. Jenomže si ho nekoupím, protože ty peníze odevzdám, a tak je to s námi se všemi. Odevzdáme své peníze jinam a třeba budou pak přesměrovány do podpory biopaliv...

Řekněte mi, jak se pozná dobrý řezník?

Dobrý řezník, když vejde do maštale, pozná, jestli se hospodář o zvířata dobře stará, jestli mají čisto, dostatek vzduchu, prostoru a jsou nakrmení a čistí. Dokáže čuníka v maštali podrbat za uchem, poplácat ho, třeba na něj i promluvit.

Promiňte, ale jak potom takového »čuníka« dokážete zabít?

Dobrý řezník v první řadě nezabíjí, ale poráží. Porážka je úkon, při kterém se snažíme, aby to zvíře co nejméně trpělo. Kdybychom zabíjeli, tak je nám jedno jak. Řezník si musí být vědom toho, že zvíře umírá proto, aby se člověk najedl. Dnes sám pro sebe už neporážím, ale začínal jsem jako poražeč až do revoluce, kdy jsem odešel ze sanitní porážky. Vždycky jsem ale ke zvířeti přistupoval s velkou úctou a pokorou. A prosím své kolegy, aby byli taky takoví...

Je pravda, že maso ze zvířete, které nemělo dobrý život nebo smrt, chutná jinak?

Samozřejmě. Zvíře ve stresu je ztuhlé. Maso zvířete, které ve stresu není, je vláčnější a chutnější. Je to zapříčiněno obsahem svalového glykogenu. Ten pak za pomoci enzymů způsobuje žádoucí zrání masa.

Celý rozhovor s Pavlem Havlíčkem najdete v červnovém vydání našeho tištěného magazínu.

Diskuze