Zprávy

Slovensko zavádí farmářské stravenky na podporu domácích zemědělců

Redakce

Slovensko zavádí farmářské stravenky na podporu domácích zemědělců

Slovenští farmáři přicházejí s unikátní novinkou. Zavádějí tzv. Farmářský stravní lístek, který má podporovat odbyt domácích potravin.

Farmářská stravenka je nástrojem na podporu domácího trhu, je prostředkem pro uplatnění poctivých farmářů na hledání cesty k jejich spokojenému zákazníkovi. První kroky potvrzují správnost našeho rozhodnutí v rozhodnutí směřovat k tomuto cíli. K jeho uskutečnění potřebujeme poctivých farmářů, poctivých podnikatelů v oblasti obchodu a gastronomie, uvědomělých zaměstnavatelů a náročné spotřebitele, kteří upřednostňují kvalitu ve prospěch svého zdraví.

Farmářský stravní lístek proti ostatním stravenkám

Farmářská stravenka je použitelná jen v síti obchodních provozů v slovenských stravovacích zařízeních, restauracích a hotelích, které začnou částečně nebo postupně odebírat farmářské produkty a výrobky od farmářů a tímto způsobem je budou podporovat.

Celospolečenský význam farmářského stravného lístku

„Chceme v každém městě najít odbytové místo, kam můžou farmáři přinést svůj produkt, výrobek. A ten obchod jim to pak bude prodávat,“ naznačuje. „A zároveň, pokud zaměstnavatelé nabídnou svým zaměstnancům farmářskou stravenku, tak ti pak už nemůžou jít do různých supermarketů, jak se to děje dnes. Chceme prostě podpořit výhradně slovenské farmáře," vysvětluje Leitnerová.

První farmářské stravenky už se dostaly do oběhu. Mají hodnotu 3,50 eur a už se ozvaly první restaurace, které tyto stravenky od zákazníků berou a samy od farmářů vykupují jejich produkty.

Diskuze