Revue

Začala sezóna bílého zlata. Český chřest zažívá renesanci

Jiří Vítek

Začala sezóna bílého zlata. Český chřest zažívá renesanci

Český chřest se dodával na císařský dvůr ve Vídni, do Německa, do Říma. Jeho věhlas byl utlumen po dobu reálného socialismu, kvůli reputaci lahůdky pro bohaté. V 90. letech „znovu objevili“ možnost pěstování českého chřestu Holanďané, kteří světově patří k jeho největším konzumentům. Paradoxně to tak byli cizinci, kteří u nás obnovili pradávnou tradici, i když na domácí trh se náš vlastní nejlepší chřest nedostal – ve velkém se vyvážel do zahraničí, okdud k nám proudil paradoxně naopak chřest jakostně horší.

Prodej stále více oblíbeného českého chřestu startuje 24. dubna (otevřeno PO- NE v Hostíně u Vojkovic). Jako každým rokem začíná sezóna bílým chřestem, s odstupem zhruba týdne pak i chřestem zeleným. V současné době zažíváme doslova renesanci věhlasu českého chřestu ve světě, většina produkce putuje na stoly gurmánů v Holandsku a Německu, které patří mezi největší světové konzumenty.

Výbornou příležitost budou mít všichni milovníci chřestu také v sobotu 2. května, kdy se přímo v Hostíně u Vojkovic budou konat tradiční chřestové slavnosti a bude zde k mání mj.chřest za zvýhodněnou cenu. Návštěvníci se ale budou moci těšit také na chřestové speciality, soutěže v pojídání chřestu či ukázky jeho pěstování.

Diskuze