Revue

Video: Obcházet zákony je normální! Když nemusí oni, nemusím ani já

Redakce

Video: Obcházet zákony je normální! Když nemusí oni, nemusím ani já

Tak tohle si ministr financí za rámeček nedá! A bude mít hodně co vysvětlovat. Zatímco do voleb vstupoval s plnou pusou řečí o boji proti neplatičům daní a cel, jeho životní partnerka Monika se jeho volebním programem evidentně neřídí. Reportéři Televize Barrandov ji nachytali s neprocleným zbožím, které nakoupila ve Státech. Kauzu Televize Barrandov odvysílá mimořádně dnes ve 20:10 jako Trampoty paní Babišové.

Životní partnerka ministra financí Andreje Babiše Monika nectí české zákony! Přesněji neplatí clo. V New Yorku například pořídila kabelku od renomované značky za zhruba tisíc dolarů. Zboží, které bez diskuzí podléhá clu, nepřiznala, propašovala, a když ji pak reportéři konfrontovali, ještě se divila. „Ne já, neproclila jsem kabelku. Neproclila? Ne, ale to spousta lidí tam nakupovala a nevšimla jsem si, že by někdo něco proclíval. A nemělo by se to proclívat? Já nevím. Já myslím, že jo. Nikdo po mě nic nechtěl,“ koktala na kameru TV Barrandov Monika Babišová.

Jenže takhle to nefunguje. A zrovna ministr financí, který postavil politickou kariéru na boji proti neplatičům daní a cel nebo třeba online evidenci tržeb, by o tom svoji ženu měl poučit především. Jenomže jak je vidět, i tady kovářova kobyla chodí bosa, ale se značkovou kabelkou za desítky tisíc korun!

Jak to vidí Celní správa?

Mluvčí Celní správy Martina Kaňková na dotaz redakce Živnostenských listů uvedla, že o této informací ví pouze to, že paní Babišová zboží následně proclela.

Diskuze