Revue

Chrám Tesco se hroutí. Chceme vědět pravdu, proto jsem test velkých řetězců přenechal mámě

Jiří Vítek

Chrám Tesco se hroutí. Chceme vědět pravdu, proto jsem test velkých řetězců přenechal mámě

Žádná agentura, ČOIka nebo hospodářská kriminálka. Máma (72) má vždycky pravdu a čas, tak jsem jí nechal měsíc nakupovat v různých velkých řetězcích a výsledek si můžete přečíst. Test byl omezen na hlavní město. Poznamenám, že máma pracovala polovinu života za socíku jako pokladní a to dokonce i v Kotvě, takže taková pokladnická šlechta :-)

Osobně jezdím do hodně obchodů, dovolila bych si je zhodnotit takto, i když mi je jasné, že i napříč jednou značkou může například kvalita personálu kolísat:

1. Globus - nejlepší výběr, největší kvalita, slušný personál a čistota, dobré slevy.

2. Kaufland - velký výběr, navíc řada produktů, které jiné obchody nemají, personál v pořádku, čisto rovněž, nejlepší slevy (ano, nakupuji i podle letáků a nestydím se za to a pokud je něco skutečně zlevněno o 30-50%, není důvod nabídky nevyužít). Společně s Globusem jediný obchod na velké víkendové nákupy.

3. Lidl - pro zamindrákované hlupáky pořád obchod pro socky, ve skutečnosti má ale z většiny kvalitní zboží (například jejich štrasburské párečky jsou bezkonkurenční), bohužel velmi, velmi omezený výběr. Personál v pohodě, čistota celkem ok, slevy většinou bezvýznamné. Přilby na motorku v akci nebo běžecké boty mě skutečně nezajímají.

4. Billa - prostředí i personál ok, kvalita ujde, bohužel nesmyslně drahá i pokud jde o základní zboží. Slevy nic moc.

5. Albert - hodně lidí ho z duše nenávidí, pro mě je to takový průměr, na menší denní nákupy postačující. Slevy dobré, personál se bohužel dost liší, některé prodejny (v Praze Malvazinky, Řepy) mají docela zoufalý sortiment. Vcelku dobré slevy, ale nutné pohlídat u pokladny. Velmi často je nemají zadané přímo v pokladně.

6. Tesco - pro mě nejhorší. Kvalita nic extra, ceny dost vysoké, personál (z velké části cizinci) často nepříliš ochotný až vysloveně drzý. Slevy dobré až velmi dobré (v podstatě jediný důvod tam občas zajít).

 

Diskuze