Názory

Sociální inženýrka MARXová Tominová proti živnostníkům aneb Třídní boj začal

Jiří Vítek

Sociální inženýrka MARXová Tominová proti živnostníkům aneb Třídní boj začal

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová vyzvala podnikatele, aby platili vyšší zálohy na sociální pojištění. Všichni víme, že to, co zaplatíme na zálohách dnes, také stát dnes utratí. Také všichni víme, že až půjdou do důchodu Husákovy děti, tak nebude kdo by ty "zálohy" platil a stát tím pádem bude muset hodnotu vyplácených důchodů snížit.

Proč každý sociální inženýr má pocit, že musí druhým radit a o ostatní se starat? Každému kdo podniká je jasné, že od státu s ničím počítat nemůže (krom klacků pod nohy).

Hon na OSVČ je účelová hra na hledání viníka, proč chybí státu peníze, a někteří lidé tomu bohužel naletěli. Z vlastní zkušenosti vím, že OSVČ platí jak mourovatí. Platím 4 tisíce minimální pojištění, DPH za zboží a ještě k tomu silniční daň.

To vše každý měsíc i když práci nemám. Na druhou stranu jsem 10 let nebyl u doktora a nepobírám žádné dávky.Do zdravotky jsem odevzdal několik stovek tisíc a nevybral nic. Co je problém je ale vysoké zdanění zaměstnavatelů a tím potažmo zaměstnanců. Tam by se odvody měly snížit. To ale nikdo neudělá,protože by bylo v rozpočtu peněz ještě méně. Tahle vláda prostě chce ještě více z lidí, kteří nic nechtějí a už nyní platí hodně.

Ono to je jednoduché - živnostník je zvyklý se o sebe postarat, takže v 60 letech ho ani nenapadne přestat něco dělat a začít se natahovat po eráru.

Jediný problém nastane, pokud zákonodárci postupným utahování přinutí většinu živnostníku přejít do šedé ekonomiky a nahlásit se na pracák. Pak to bude teprve průšvih. Jakmile vymizí střední třída, je tu problém. A jakmile se podnikavcům začnou házet klacky pod nohy, je to taky průšvih.

Diskuze