Zprávy

Říčanské náměstí se promění v ráj bylinek a řemesel, již 25.dubna

Redakce

 Říčanské náměstí se promění v ráj bylinek a řemesel, již 25.dubna

Milovníci bylinek, květin a různých řemeslných výrobků se mohou těšit na tradiční Festival řemesel a slavnosti bylinek v Říčanech. Třetí ročník akce se uskuteční v sobotu 25. dubna 2015 na Masarykově náměstí společně s potravinovými trhy. Kromě široké nabídky produktů čeká na návštěvníky občerstvení i netradiční kulturní program.

Festival řemesel a slavnosti bylinek pořádá již třetím rokem město Říčany ve spolupráci s MAS Říčansko a společností Naše trhy, spolupracuje též Ekocentrum a Muzeum Říčany a další organizace. Již od rána se náměstí zaplní množstvím stánků s voňavými bylinkami, sazenicemi a nevšedními řemeslnými produkty od českých výrobců. Kromě certifikovaných řemeslných výrobků nabídne festival i stále žádanější farmářské produkty. Nebude chybět ani tradiční ochutnávka rozmanitých zdravých pokrmů.

„Letos se opět pyšníme opravdu bohatou a pestrou nabídkou výrobků místních i přespolních řemeslníků. Návštěvníci si mohou prohlédnout nebo zakoupit například předměty z přírodních materiálů, jako je keramika nebo kámen, tradiční doplňky do domácnosti, šperky, módní kabelky, šátky nebo mýdla," říká Aleš Rudl z MAS Říčansko s tím, že potravinové stánky lákají například na lahodné marmelády značky Kulíškovy dobroty, Mnichovické perníky, pečivo z psárské pekárny Laguna a štrůdly z Mnichovic. Výrobci jsou držiteli regionálních značek Zápraží originální produkt či Polabí regionální produkt.

Prodejní stánky doplní na náměstí i zajímavý kulturní program, který začne v 9 hodin. Velkým lákadlem bude především módní přehlídka návrhářky Lenky Iszák, která šije retro šaty inspirované stylem 50. let pod značkou Mia Bella. Autorka ze Svojetic je čerstvou držitelkou značky Zápraží originální produkt.

„Návštěvníky festivalu jistě mile překvapí moravskými lidovými melodiemi Cimbálová muzika Milana Broučka nebo Divadélko Pod čepicí, které nejmenší diváky zasvětí do tajů ekologie hrou Evelínko, recyklace o kole není. Svá kreativní vystoupení tradičně předvedou i říčanské spolky a žáci základních a mateřských škol,“ láká návštěvníky na festival místostarostka Hana Špačková.

Pořadatelé nezapomínají ani na sladké i slané občerstvení. Děti i dospělí mohou ochutnat trdelník či dobroty z pekárny. Hospůdka Na Marvánku ve svém stánku nabídne výběr nápojů, polévek a grilovaných mas.

Diskuze