Zprávy

Cestovky nechtějí vyjímky pro trhovce a řemeslníky u EET. Začala válka živnostníků?

Redakce

Cestovky nechtějí vyjímky pro trhovce a řemeslníky u EET. Začala válka živnostníků?

Zatímco v Chorvatsku po protestech trhovců a rybářů couvla vláda při zavádění elektronické evidence tržeb, tak u nás možným protestům a nespokojenosti předešel ministr financí rozhodnutím (slibem), že u řemeslníků a trhovců se EET zavádět nebude. To se však nelíbí Svazu obchodu a cestovního ruchu a svým prohlášení posílají na dálku mnoho sil panu Babišovi, aby neustupoval od plánovaného zavedení EET.

Vyjádření Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR

Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR si velmi váží tohoto vstřícného postupu Ministerstva financí, kdy jsou s podnikateli, na které bude přijetí tohoto zákona nejvíce dopadat, diskutovány jednotlivé dopady a technologické možnosti zavádění u různých druhů podnikatelů.

Zároveň však SOCR ČR i nadále trvá, aby zavedení Elektronické evidence tržeb bylo plošné a vztahovalo se na všechny podnikatelské subjekty, které přijímají hotovostní platby a to s minimem výjimek.

Apelujeme proto na ministra financí - pana Andreje Babiše, aby nepodléhal tlaku různých skupin a neměnil původní záměr plošného zavedení EET.

Zdroj: SOCR ČR

Diskuze