Názory

Návrhy vlády jsou vrcholem tuposti

Rudolf Baránek

Návrhy vlády jsou vrcholem tuposti

Při sledování tiskové konference ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka v závěru minulého týdne jsem měl dojem, že čas se vrátil o 30 let zpět a já sleduji vyjádření ředitele Restaurací a jídelen, který se právě vrátil z porady u vedoucího tajemníka OV KSČ, kde mu bylo sděleno, že v restauracích a hospodách působí nejhorší nepřátelé režimu a je nutné s nimi náležitě zatočit.

Při sledování tiskové konference ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka v závěru minulého týdne jsem měl dojem, že čas se vrátil o 30 let zpět a já sleduji vyjádření ředitele Restaurací a jídelen (RaJ) , který se právě vrátil z porady u vedoucího tajemníka OV KSČ, kde mu bylo sděleno, že v restauracích a hospodách působí nejhorší nepřátelé režimu a je nutné s nimi náležitě zatočit.

Nevím ve které straně byl pan ministr Němeček než vstoupil do ČSSD, ale určitě si dal za úkol to stejné. Nesmyslným zákonem a dalšími nařízeními zlikvidovat majitele restaurací, hotelů a hospod.

Plošný zákaz kouření, registrační pokladny, povinnost levnějšího nealkoholického nápoje než je pivo a plná zodpovědnost za osoby mladší 18 let pod pohrůžkou uzavření provozovny na 2 dny atd., je buď vrchol  tuposti a omezenosti některých lidí z vedení státu a nebo záměr likvidovat živnostníky a soukromníky obecně.

Proto je velmi důležité, aby se zvedla co největší vlna odporu proti těmto a dalším likvidačním nápadům této vlády, dokud není pozdě. Svou činností ohrožují nejen majetky a živobytí tisíců lidí, ale také svobodu jednotlivce a tím demokracii v České Republice.

Diskuze