Zprávy

Studie o křečkovi za dva miliony. Co takhle vypsat studii na výskyt blbců, ukrytých ve státní správě v ČR

Jiří Vítek

Studie o křečkovi za dva miliony. Co takhle vypsat studii na výskyt blbců, ukrytých ve státní správě v ČR

Pro odborníky máme radu za dva miliony. Stačí dvě nebo tři kočky a je po problému. Bohužel tu máme 25 let podivné organizace a skupiny, které pod záminkou křečků, žab, brouků bojkotují výstavbu dálnic nebo silnic a stává se z toho pro ně lukrativní vyděračský byznys. Věřte, že skutečně v drtivé většině případů nejde o zájem pomáhat, ale potřebu se pořádně napakovat. Ekologií lze protahovat bez velkého křiku obrovské peníze, moc a vliv.

Železniční vlečka povalila křečka...

Třiašedesátistránková ,,studie" za 2 382 248.- Kč, která  byla zveřejněna zde na internetu je vrcholem drzosti a amaterismu. Po přečtení mě to připomnělo diplomové práce některých našich politiků. Přímo k věci jsou tak tři, čtyři stránky. Jinak co stránka tak od satelitních snímků dané lokality až po fotky chudáka křečka stažené z Wikipedie, vše na úrovni průměrného žáka deváté třídy z kroužku mladých přírodovědců. Ve zprávě se například dozvíme co křeček rád mlsá, kde spinká a jak se rozmnožuje. Zajímavá pasáž je o jeho zimním spánku tzv. hibernace nebo o tom, že během spánku nemá křeček ponětí o délce dne.

Smlouvu se společností Ekoteam uzavřela bývalá pověřená ředitelka ŘSD Soňa Křítková mimochodem v roce 2013 ředitelka komunikace Agrofertu o čtyři roky dříve kandidátka do Poslanecké sněmovny parlamentu ČR za KDU-ČSL. Ta finta jak z tohoto maléru vyklouznout je jednoduchá, žádná žaloba, žádný trest, ale žádost o opravu formálních chyb, jako je překlad některých pasáží do češtiny nebo doplnění odborných nedostatků.

Další ukázka toho jak "odborné" pracovníky máme ve státni správě a i kdyby podepsali III. světovou, tak za to nikdy neponesou zodpovědnost. Pak se přátelé nemůžeme divit kam mizí statni peníze a proč je nutné skřípnout například malé živnostníky.

Diskuze