Zprávy

Nikdy nepracující premiér Sobotka chce zvýšit živostníkům zdravotní pojištění

Jiří Vítek

Nikdy nepracující premiér Sobotka chce zvýšit živostníkům zdravotní pojištění

Živnostníci by měli platit vyšší zdravotní pojištění, řekl premiér Bohuslav Sobotka. Podle něj drobní podnikatelé čerpají ze zdravotního systému víc peněz, než do něj odvádějí. Přitakávají mu oranžovo-rudé odbory.

Pan premiér nikdy v životě nepracoval a o normálním životě tedy nemá ani potuchy, protože od maturity se nechal živit politikou (zde životopis). A o životě OSVČ neví nic ani náhodou. Pro něj, jako pro správnýho socana je OSVČ parazit, jak to definoval již dříve jiný sociální demokrat Jan Mládek, současný ministr průmyslu a obchodu.

Premiér absolutně nezná rozdíl mezi zaměstnancem a soukromě podnikajícím člověkem. 

Na jeden den marodění živnostníka připadá minimálně sto dnů marodění zaměstnanců, protože živnostník si prostě nemůže dovolit marodit. 

Názor pana premiéra a šéfa odborů Středuly je hloupý a lživý. Oni žijí snad ve svých snech, že být živnostníkem je jednoznačně super! Myslí si snad, že všichni živnostníci jezdí v drahých autech, jezdí na drahé dovolené a jediné co dělají je, že okrádají stát na daních?

Tak v pondělí pane premiére šup na Městský úřad na živnostenský odbor a můžete to mít taky, nebo ještě lépe, můžete všem těm živnostníkům ukázat, jak se to má správně dělat. I když Vy už v tom pěkném autě jezdíte pane Sobotko více jak dvacet let, i za peníze od živnostníků.

Máme ostré vyjádření zástupců podnikatelů a živnostníků

Jsme zásadně proti! Státu nechybí peníze kvůli nízké zdravotní dani. Ty peníze chybí díky přehnané byrokracii, regulaci a chybí hlavně na jejich volební sliby, která dávají při volbách nepodnikající většině národa . Sobotka asi nechápe, že jakýkoliv zásah do OSVČ bude znamenat raketový nárůst nezaměstnanosti. Všechny ty kadeřnice, kosmetičky a podobné osoby, které se snaží uživit jak to jde, půjdou na dlažbu. Jsme zvědav, až se jim na to ti drobní živnostníci vykašlou a půjdou pobírat dávky, co budou dělat drazí levičáci pak, v čele s Všeználkem odborářem Středulou?! Už dnes mají totiž 550.000 nezaměstnaných!

Rudolf Baránek, zakládající člen Strany oukromníků České republiky

Diskuze