Názory

Babiš odhalil kořen všeho zla. Je jím Vietnamec ve večerce

Redakce

Babiš odhalil kořen všeho zla. Je jím Vietnamec ve večerce

Ten pán vyprávěl cosi o miliardách všude, kam se člověk podívá. Prý je stačí jen sebrat a stát bude vzkvétat. Teď si našel výmluvu, že důvodem zavedení EET jsou Vietnamci. Máme ostré vyjádření předsedy Česko-vietnamské společnosti

Tvrdit veřejně v Parlamentu ČR, že "evidence tržeb se nepřipravuje kvůli živnostníkům, ale kvůli Vietnamcům, kteří jak známo neplatí daně" je trapné, protože výběr daní u milionu našich živnostníků nemůže ovlivnit jakákoliv část z třiceti tisíc Vietnamců, kteří u nás podnikají jako fyzické osoby - OSVČ.

Opět je pracovitost naprosté většiny slušných a řádně podnikajících i daně platících Vietnamců někomu solí v očích. Opět zřejmě lobby určitých obchodníků, kteří chtějí mít monopol, aby mohli socialisticky pracovat za kapitalistické peníze, se chce zbavit konkurence, která je v kamenných Večerkách nahradila po celé ČR ku prospěchu našich občanů. Je škoda, že ministrovi financí ČR chybí informace o tom, jak na mnoha vesnicích v ČR čeští živnostníci sami skončili podnikat často v jediné místní prodejně potravin a nikdo z Čechů o tuto práci na své vlastní riziko neměl zájem, ale naštěstí je zachránili Vietnamci, kteří jedinou prodejnu potravin v obci ku prospěchu zejména důchodců a mladých rodin úspěšně provozují, dokonce s mnohem větší provozní dobou.

Jako příklad mohu uvést jedinou prodejnu potravin ve Skuhrově-Hatích na Berounsku. Služby vietnamských živnostníků oceňuje široká veřejnost, což dokázal březnový průzkum agentury Meridian pro ČT zaměřený na vztah veřejnosti k národnostním skupinám žijícím v ČR, ve kterém se Vietnamci umístili hned za Slováky a Poláky, dokonce před Němci, Ukrajinci, Rusy, Araby i Romy. I když to asi někomu moc vadí, tak v Parlamentu ČR přednesená trapná výmluva na Vietnamce neobstojí, protože Vietnamci platí dvojnásobně vyšší daně než například Ukrajinci a navíc ve svých kamenných obchodech po celé ČR již dávno mají elektronické pokladny. Ale také ochotu, velkou otevírací dobu a úsměvy.

Marcel Winter 
Předseda Česko-vietnamské společnosti
www.cvs-praha.cz

Diskuze