Podnikání

Sběrny už nesmí vykupovat kov za hotové, takhle se u nás trestají všechny sběrny jedním šmahem

Leoš Lukeš

Sběrny už nesmí vykupovat kov za hotové, takhle se u nás trestají všechny sběrny jedním šmahem

Toto opatření je jeden z příkladů socankých regulací a omezení zdůvodněných domnělým problém sběračů kovů. Přesně kvůli tomuto principu mi podobné zákony přijdou urážlivé vůči slušným lidem, kteří se automaticky dostávají do kolonky "sprostý podezřelý"...

Ministr životního prostředí Richaed Brabec (ANO) nařídí platit za výkup kovů jen bezhotovostně a po předložení dokladu. Fakt je ten, že v některých sběrnách se může objevit odcizený materiál, ale pokutováni by měli být ti, co ho vykoupí a to například zrušením živnosti po dobu 12 měsíců nebo více.Takhle jsou trestané všechny sběrny v ČR.

Vyhláška  č . 27/2015 Sb.  pravidla výkupu kovových odpadů,  se otevírají obchodní příležitosti pro zahraniční podnikatele a naopak zavírají  pro ty z České republiky. Svoboda podnikaní se ztrácí. V zemích jako je například Polsko se již teď chystají na velký příval kovového odpadu z České republiky. Richard Brabec ( ANO 2011)  udělal ze všech českých občanů zloděje a podvodníky vyhláškou o výkupu kovů.

Sběrny a kovošroty  přestávají nakupovat techniku na zpracování odpadů,  a ty co ji koupily minulý rok se dostávají do situace, kdy jim nedokáže vydělávat na provoz sběrny a zbavuji se jí, propouští zaměstnance, aby snížily náklady na minimum. Osobně jsem mluvil s několika majiteli kovošrotu a již zaznamenali  pokles tento týden až o 80%. Úplně by stačilo, kdyby dělaly činné orgány pořádně svou práci a kontrolovaly sběrny!

Kovový odpad z domácností, zahrad tak může skončit v lepším případě u zahraničních společností nebo v horším v rybnících a lesích, jak to známe z minulosti. Mám pocit, že se snaží  p. ministr  Brabec co nejvíce zkomplikovat situaci českým podnikatelům. Jak je možné, že tato vyhláška není aplikována do zastaváren apod.,kde se jistě nachází spousty odcizených předmětů od elektroniky až ke šperkům.
 

 

Diskuze