Podnikání

Po zavedení "Babišových pokladen" na trzích končíme. Jdeme na pracák!

Oldřich Bauer

Po zavedení "Babišových pokladen" na trzích končíme. Jdeme na pracák!

Moje paní vyrábí keramiku a tu prodává na historických, nebo keramických trzích. Tam to bude pro spoustu lidí problém.

Spousta prodejců na takových akcích, řeší tímto způsobem svojí dlouhodobou nezaměstnavatelnost, často pár let před důchodovým věkem. Pokud si budou muset pořídit registrační pokladnu a platit připojení na internet, stane se pro ně další provozování řemesla úplně liché a půjdou na pracák, nebo do předčasného důchodu a samozřejmě někteří začnou pobírat sociální dávky. 

Pokud prodáváte úspěšně, nemáte na stánku čas odeslat položku a čekat na její potvrzení, ti úspěšní tedy budou muset prodej omezit. Ve státě, ve kterém při prvním zahřmění nad Brdy vypadne internet, si neumím představit okamžik, kdy z jednoho trhu odešle platbu zároveň 50 trhovců.Další problém je, že zejména na historických trzích, nemáte připojení k elektrice. To znamená, že v průběhu noci nabijete baterii, ve 4 hod. ráno vyjíždíte, od 8 hod. prodáváte do 8 do večera a bez nabití baterií pokladna jede a to i v mrazech. A pokud ve dvě odpoledne zkolabuje - zavíráte krám (ale odjet nemůžete, jste tam na smlouvu). 

V Chorvatsku musel stát, aby to vůbec fungovalo, snížit DPH na 10% i tak je tam 16% nezaměstnanost. Pan Babiš nebyl zatím schopen něco podobné přislíbit, že dojde k jakémukoliv snížení daně. Tomu vůbec nerozumím. Buďto nemá věc dostatečně promyšlenou, nebo se snížením daní vůbec nepočítá.

Diskuze