Podnikání

Farmářské trhy nebo předražené Makro?

Rudolf Klement

Farmářské trhy nebo předražené Makro?

Farmářské trhy se těší především u Pražanů nevídané oblibě. Důvod je jasný. Zvlášť ve velkých městech zákazníci slyší na to, když je kuřátko z přírodního chovu, voňavé klobásky ze selské udírny a zelenina z malé rodinné farmy, kterou okopává selka s láskou a bramboru několikrát otočí v ruce. Vše co nese název babičin recept je pro lidi z města atraktivní, ale je to skutečně pravda?

Farmářské trhy měly lidem přinést kvalitu, o níž dlouho tolik mluvili domácí producenti, jimž podle nich odpíraly místo na trhu zlé hypermarkety. Někde ji i přinesly, nebo aspoň částečně. Je samozřejmě mnoho poctivých, pracovitých farmářů, smekám před nimi, ale je také mnoho prodejců na "farmářských" trzích co jezdí nakupovat do supermarketů a následně zboží olepí značkou farmářské, domácí nebo tradiční... Je třeba být na pozoru. Dnes a denně se Vás snaží někdo okrást a člověk musí být neustále maximálně ostražitý, ze všech stran nás všechny neustále bombardují různé "výhodné nabídky", 90% podvod nebo aspoň klam. A v takové situaci máme věřit, že "bio" jablko, na kterém není ani skvrnka ani červ skutečně nebylo postříkáno chemií?

Bio, jedině na jiné planetě

Měl sem farmičku 8-9ha - ročně jsem dělal, tak deset prasat, sto králíků, padesát husí, aj kačen, po dvoře pobíhalo tak 20-30 slepic. Hektar brambor, po půl, okurek, cibule, a jiné zeleniny, o sezoně i pět, šest brigádníků. Bio jako takové, vlastně neexistuje, půda, voda, jsou tak nacpané chemickou zátěží, že pokud by jste chtěli fakt BIO, muselo by to růst na jiné planetě. Dobrá, dá se říct, že "domácí" produkty můžou být čistější, jenže, ukažte mi zahradníka, pěstitele, který hnojí opravdu jen smíšeným hnojem, nepoužívá postřiky proti nemocem, plísném, škůdcům. Dneska např. okurky, bez tří, pěti, protiplísňovým postřikům ani nedorostou. Obilniny, jsou na tom tak, že pokud nebudete hnojit, plet, umněle, naroste vám takových 20-25q/ha a to nestačí ani na naftu k orání.

František Zemek

Konktroly

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) si loni poměrně důkladně posvítili na prodejce na farmářských trzích. Navštívili skoro pět stovek trhů a zkontrolovali více než patnáct stovek stánků. Jaké byly nejčastější problémy, které inspektoři odhalili? Porušení obecné hygieny se prodejci dopustili v 60 případech. Jen o jeden jediný případ méně zaznamenali inspektoři v oblasti značení potravin.

U označování výrobků prodejci často chybovali v tom, že na potravinách (především u pečiva, masa a mléčných produktů) neuváděli údaje o výrobci či hmotnosti. Především u polských výrobků inspektoři zjišťovali, že chybí povinné údaje v češtině.

Čtěte také: Proč malý živnostník v Čechách nemůže pomalu růst?

Polská nebo dříve Ukrajinská kuřata prodávaná samozřejmě nejen jako česká, ale také jako farmářská; tedy z menší domácí produkce. Jak bylo zjištěno je to prosté: nakoupíte lacinou drůbež v Polsku a doma ji přelepíte českými štítky. Přátelé, ale to není problém Polska na ně rozhodně nenadávejte, to je problém našich šíbrů.

Dalším prohřeškem výrobců i prodejců bylo nepovolené označování potravin termíny jako je například "domácí". Velmi často to má v zákazníkovi vyvolat dojem zdravé a místní české potraviny, ale ve skutečnosti jde až na výjimky o "uvádění spotřebitele v omyl", jak toto jednání charakterizuje zákon.

Množí se tvrzení zaměstnanců velkých supermarketů, kterým v čase trhů pravidelně stoupá prodej čerstvého zboží.

Rada pro Vás

  • Každý trh má jiného organizátora, trochu jiná pravidla a jiné prodejce. 
    Skoro na každém trhu najdete stánky s biopotravinami, ale pozor, většina prodejců nabízí konvenční produkci
  • Nejste-li spokojen/á se zbožím a způsobem prodeje, obraťte se na organizátory trhů, Českou obchodní innspekci nebo na Sdružení obrany spotřebitelů
  • Na webu farmarsketrziste.cz je kalendář české zeleniny a ovoce s názvem Kdy se co sklízí. Zde se vždy dozvíte, co pěstovaného v Česku můžete aktuálně dostat. Farmářské trhy jsou na 150 místech České republiky.

Diskuze